400 TL Taksitli Ev Desteği 2021

Devlet Ev Almak İsteyenlere Ne Kadar Destek Veriyor?

Hayalini kurduğunu evi bulup, satın almak isteyen ancak bütçesi yetersiz gelenlere (dar gelirli ailelere konut desteğidevletten 400 TL taksitli ev alma imkanı getirildi. Söz konusu taksitle ev almak isteyenler dilerse bankalardan konut kredisi çekerek de bunu yapabilir. Bildiğiniz gibi 2021 ocak ayı itibari ile tüm konut kredileri faiz oranları %1.50 in altına inmiş durumda. Üstelik devlet destekli konut kredilerinde emlak vergilerinde dahi indirime gidilmiştir.

Maksimum 400 TL Taksitle Ev Almaya Ne Dersiniz?

Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı, yani TOKİ, ucuz ev almanın öncüsü olagelmiş kamu kuruluşudur. Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinde konutlar yapan TOKİ, makul oranlardaki peşinatları ödeyenlere oldukça hesaplı taksitlerle ev sahibi yapmaktadır.

95 konutun bulunduğu Şanlıurfa Viranşehir 1. Etap’ta 320,82 TL aylık taksitle ev sahibi olmak veya aynı projenin ikinci etabında 305,60 TL aylık taksitle ev sahibi olmak TOKİ ile mümkün olmuştur.Ankara Ayaş’taki projede 216 TL taksitle, Polatlı projesinden 307 TL taksitle, Çubuk 2 projesinden 388 TL taksitle, Turkuaz projesinden ise 400 TL taksitle ev sahibi olunabilir.

Bursa Karacabey’de 371 TL, Çorum’da 366 TL, Gaziantep Serinevler’de 359 TL gibi taksit oranları dikkat çekmektedir. En yükseği 400 TL olan diğer projelerin bulunduğu yerler ise şöyledir: Konya’da Akşehir, Emirgazi ve Halkapınar’da bulunan projeler ve Mersin’de ise Anamur ile Mersinli’deki TOKİ projeleri.

Taksitli Ev Alma Başvuru Şartları

Bulunduğunuz yerdeki projeye başvuru yapabilmek için, ilgili il ve ilçede en az bir yıldır resmî olarak yaşıyor olmalı ve o ilin nüfusuna kayıtlı olmanız gerekmektedir. Bunun dışında daha önce TOKİ’den ev almamış ve konut kredi kullanmamış olmalısınız. Yaşınızın 26 ve üstünde olması da bir diğer koşuldur. Ayrıca hanenizin aylık gelirinin en çok 4500 TL olması gerekmektedir.

  • Proje için o ilin sınırları içinde en az bir yıl oturuyor olmak,
  • 2+1 konutlar için 25,
  • 3+1 konutlar için de 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.
  • 2+1 konutları için 500TL,
  • 3+1 konutlar için de 1.000TL başvuru ücreti verilmesi isteniyor.

Söz konusu konut kampanyalarına baktığımızda bir çok firmanın taksitli ev satışı yaptığını görüyoruz. Genelde %60 peşinat ve vade seçenekleri ile evinize hemen geçebilirsiniz. Proje kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir gibi önemli büyük şehirlerdeki konut kampanyaları yapılmaktadır. Başta TV reklamları olmakla beraber konut kredisi faiz oranlarını aşağı çeken bankalar, bu sayede hayal ettiği eve sahip olmak isteyen müşterilerine büyük kolaylıklar getirmiştir.

TOKİ Çekilişsiz Ev Kampanyaları

TOKİ yapmış olduğu konutlara baktığımızda 1+1, 2+1, 3+1 şeklinde ve değişen oranlardaki metre kare ile vatandaşlara hizmet vermekte. Taksitli bir şekilde ev almak istiyorum diyorsanız, fuzulev, eminevim gibi firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Ancak buradaki firmalar her ne kadar kalıcı olsalar da, çekiliş ile ev vermektedir. Şansınız var ise girdiğiniz ay içinde eve geçebilirsiniz. Ancak şans yanınızda yok ise bir kaç yıl bekleyebilirsiniz. Durum ve giriş miktarına göre bu süreyi daha öne çekebilirsiniz.

TOKİ çekilişsiz ev kampanyaları şuan için söz konusu değildir. Haksızlık yapılmaması adına her katılımcı 1 adet çekiliş hakkına sahiptir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku