Acil Paraya İhtiyacım Var Nereden Bulabilirim? 2024

Bana çok acil paraya ihtiyacım var diyenler aşağıdaki yönergeleri izleyerek, parayı nereden bulacağınızı öğreneceksiniz! Ülke paraya ihtiyacım var diyenler ile dolmaya başladı üstelik acil nakit lazım diyenler çözümü banka kredilerinde aramakta.

Acil Paraya İhtiyacım Var Ne Yapabilirim?

Arama motorlarında Acil Paraya İhtiyacım Var sorgusu günü-günden artmaya devam ediyor. Kapitalist sistemin çalışanları olarak her birimizin hayatının belirli bir döneminde acil paraya ihtiyacı olmuş. Durum değişikliğine göre bazen borç bazense iş bularak bu ihtiyacı gidermişiz. Bu makalede sizlere sağlanacak bilgiler eşliğinde artık kolay yoldan acil para bulabilecek, ihtiyaçlarınızı giderebileceksiniz.

Günümüz dünyasının büyük kısmının internet ortamına aktarılması doğal olarak bireylere bilgi kolaylığı sağlıyor. Artık hiçbir yere gitmeden sadece evde oturarak acil para sağlayan yöntem araştırmaları yapılabiliyor. Ancak bu yöntemlerin işlevselliği ve kesinlik teminatı çok az kurum tarafından sağlanıyor. Diğer kurumlardan farklı olarak buradan elde edeceğiniz bilgiler eşliğinde hemen yarın yöntemlerin faydasını deneyim kazanmak mümkün olacaktır.

Bireyler acil nakit ihtiyacım var diye düşünebilir ancak sakin ortamda biraz düşünerek, hareket ettiklerinde kısa sürede arayış içinde olduğu nakit ihtiyacını karşılamanın çözümünü de bulmuş olacaktır.

Acil Nakit İhtiyacı Karşılama

Eğer kredi çekmek istemiyor, nakit para için farklı yöntem arıyorsanız bu durum için de çözüm yolları mevcut. Bu yollardan en işlevsel ve kullanışlısı senetle altın almak yöntemidir. Türkiye genelinde kuyumcuların %90-ı bu hizmeti sunmakta. Zira senetin hukuki yaptırıma sahip olması onlara güven teminatı sağlıyor. Fakat Acil Nakit İhtiyacı Karşılama için senetle altın alma yöntemini kullanacaksanız dikkate alınması gereken hususlar mevcut.

Her şeyden önce ihtiyacınız olan para miktarını belirlemeniz gerekiyor. Zira bu etken çerçevesinde komisyon oranı ihtiyacınızı belirleyebilir, planınızı o şekilde uygulayabilirsiniz. Genel olarak kuyumcular minimum %10 maksimum %20 komisyon ile çalışır. Bu etkenleri baz alarak siz de en yakın kuyumcudan nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Acil nakit para lazım diyorsanız, kefil olarak da para bulabileceğinizi belirtelim. Her hangi bir işletmeye giderek kefil karşılığında borç para talep edebilirsiniz. Ancak bu kefil olma durumu oldukça riskli bir tercih olacaktır.

Acil Nakit Para Lazım

Yukarıda belirtilen hususlar dışında bir de 3-cü çok işlevsel yöntem mevcut. Yıllardır Acil Nakit Para Lazım diyen bireyler bu yöntemi kullanıyor. Her şeyden önce beyaz eşya veya taksitle telefon satan market bulmanız gerekiyor. Daha sonra o marketten puan sorgulamanızı yaparak hangi telefonu taksitle alabileceğinizi öğrenmeniz lazım.

Telefonu taksitle satın aldıktan sonra kutusundan çıkarmadan aynı fiyata satmanız gerekiyor. Genel olarak bu işlem için; letgo, sahibinden.com ve b. uygulamalar kullanılıyor. Eğer doğru adımlar sonucu bu işlemi gerçekleştirirseniz %90 ihtimalle 1-2 gün sonra nakit paraya sahip olursunuz.

Sizlere Acil Paraya İhtiyacım Var diyenlerin %99-unun uygulayabileceği yöntemleri belirttik. Bu yöntemler ile hemen yarın nakit para elde ederek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Hemen Nakit Para Bulma

Hemen hızlıca nakit bulma düşüncesinde olanlar tercihini bankalardan yana kullanabilir. Öte yandan eş, dost aracılığı ile tutarlar yüksek olmamak şartıyla bu akrabalardan da ihtiyaçlarını gidermek için borç para isteyebilir.

Her bireyin acil para ihtiyacını karşılamak istediği zaman ilk önce aklından kredi almak geçiyor. Sabit gelirinin olmaması ise onu bu düşünceden vazgeçirip farklı yöntemler arayışına itiyor. Fakat artık bazı bankalar sabit gelirleri olmayan bireylere de kredi veriyor. Bunun için iki şeye ihtiyacınız var:

 1. Kredi miktarının 15,000 TL-yi geçmemesi gerekiyor.
 2. Kredi notunuzun iyi olması gerekiyor.

Eğer daha önce kredi başvurusunda bulunmadıysanız, şansınız diğer duruma oranla daha az olacaktır. Fakat yine de bazı bankalardan gelir belgeniz olmadan kredi almanız mümkün. Banka bu işlemi genel olarak faizi artırarak gerçekleştiriyor. Fakat Hemen Nakit Para Bulma ihtiyacına sahip bireyler bu şartı göz ardı edip, işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar:

 • Akbank
 • TEB
 • Türkiye İş Bankası
 • İNG
 • Enpara

Yukarıda adı geçen bankalardan gelir belgesi olmadan kredi alabilmeniz için bazı şartları karşılamanız gerekiyor. Bu şartlar:

Kredisi onaylanmayanlar nasıl para bulabilir?

 1. Kesinlikle 18+ yaş grubu bu durumdan faydalanabilir.
 2. Gelir belgesiz kredi alabilmeniz için yukarıda belirtilen bankaların herhangi birine ait hesabınız bulunmalı.
 3. Kredi notunuzun olması gerekiyor, fakat bu durum banka inisiyatifine bağlıdır. Eğer kredi miktarını 15,000 TL olarak belirlerseniz, yüksek oranda kredi başvurunuz olumlu sonuçlanır.

BANKA KIRMIZI KALEM SORGULAMA

Değerli Eşya Satarak Para Bulma

 • Hemen para bulmak istiyorum diyenler değerli eşyalarını satışa koyarak, kısa sürede acil nakit para bulabilir. Bu değerli envanterler arasında altın, takı, beyaz eşya, TV, 2.el ürünler, gıda ürünleri, işinize fazla yaramayacak eşyalar, laptop ve cep telefonu gibi ürünler satışa bırakılabilir.
 • Altın takı ürünleriniz var ise en yakın kuyumcuya giderek, değerine eş değer fiyatlar ile bunları bozdurmak mümkün olup, para bulma sorununa çözüm getirebilirsiniz.
 • Evdeki mobilyalarınız arasında kanepe, gardrop, baza, oturma grubu ürünleri 2.el alım satımı yapan firmalar veya şahıslara satış yaparak, değerinin altında olması şartı ile para bulma amacını gerçekleştirebilirsiniz.
 • Cep telefonu hattı üzerinden para bulmak isteyenler faturalı hattı dahilinde 36 ay vadeli kredi çekebilirler. Kullanılacak olan bu kredi ile sadece cep telefonu ve cihaz satın alabilir ancak nakit paraya çevirme konusunda ise almış olduğu bu ürünleri farklı birine veya işletmelere satış yaparak nakit ihtiyacım var sorununa çözüm işlemine girebilirler.

Senetle Borç Para Veren Yerler

Anında nakit para, talep edenler bankalar ve eş dosttan olumsuz yanıt aldıklarında son çare olarak bu yönteme başvurabilir. Halk arasında tefeci olarak tabir edilen senetle borç para veren yerler kişiler günümüzde her il ve ilçelerde bulunur. Acil paraya ihtiyacım var senet sorun değil diyorsanız, aşağıdaki işletmelere doğrudan başvurmanız gerekiyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunuyor eğer ki, önem verilmez ise alınan borç, giderek kabaran ve işin içinden çıkılmayan bir duruma sizleri düşürebilir.

 • Bankalara oranla faiz oranları hem tefeciler de hem de senetle borç para veren kurumlarda yüksektir.
 • Elden borç para vermek yerine genelde işletmeler ve şahıslar senetle işlem yaparlar ve sizlere senetle borç para verirler.
 • Senet işin içine girdiğinde, temiz yüzlü insanlar sizlerden aldıkları senetleri para baronlarına doğrudan vermekteler bankalardan daha kötümser sonuçlar doğurabilirler.
 • Senet ile alınan borç para ödenmediğinde hapis cezasına çarptırılabilirsiniz. Zamanında ödenmeyen borçlar icraya verildiği andan itibaren yasal takip başlar.

Borç para arayanlar, acil nakit para lazım diyenler tefecilik suçu var mı, tefecilik yasal mı sorularını sorabilir. İlgili yasada şu ibare geçer;

Tefecilik suçu, kazanç sağlamak amacı/maksadı ile, bir kimseye “doğrudan ödünç para verme”, “senet kırdırma” veya “kredi kartıyla pos cihazından para çekme” yollarıyla ödünç para verilmesiyle oluşan ekonomik bir suçtur (TCK md.241).

 1. Senetle borç para veren tefeciler; bunlar genelde her il ve ilçelerde kahvelerde bulunur çay dağıtan kişiye dediğiniz anda illa ki, birilerini göstereceklerdir.
 2. En yakın tefeci nerede, diyorsanız yüzünüzü sağa sola çevirip, doğrudan iddaa bayilerine gidebilirsiniz. Kötü işler yapanların çoğu spor ile ilgilenir.
 3. Vakıflar borç para verir mi, sosyal yardımlaşma borç para veriyor mu; ne yazık ki, hiç bir vakıf ve sosyal yardımlaşma kurumları kişilere borç para vermez. Vakıfların çoğu bakıma muhtaç ailelere ekonomik anlamda yardım eder.
 4. Borç para veren hayırseverler olmakla beraber bunların kim olduklarını çevrenizden sorgulamanız gerekiyor.
 5. Borç para veren zenginler sizlere borç yerine sadaka verebilirler. Bunun için yanınızda pos cihazı götürmenizde fayda olacaktır. Ancak ülkemizde her hangi bir zenginin kalkıp da tanımadığı birine borç para vermez sadece bir kaç TL sadaka diye verir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku