Kredi Çıkmıyor Nereden Acil Para Bulabilirim? Borç Para Verenler 2023

Kredi başvurusu olumsuz sonuçlanan bireyler, nereden acil para bulabilirim sorusuna yanıt aramakta. Zira bankalardan kredi çıkmıyor sonucu her 5 bireyden 3 kişide görülen sıradan bir bankacılık durumu.

Artan borçluluk oranı ve ödenmeyen banka borçları, bankaların müşterilere kredi verirken ince eleyip, sık dokumasına zemin hazırladı. Aslında bankalarda bu durumdan oldukça şikayetçi olup, bankaya borcunu ödemeyenlerin sayısı ve işlem hacimleri oldukça kabarmaya devam etmekte. Sizler kredi çıkmıyor diye üzülmeyin her zor durumun bir çaresi bulunur bu kısacık hayatta.

Nereden Acil Para Bulabilirim?

Son 2-3 yıldır ciddi anlamda dar gelirli kredilerini ödeyemez oldu, o kadar çok kredi ve kredi kartı kullanıldı ki farkında olmadan tüketim seline kapıldık ve sonucu tıkanan kredi kartları ve ödeme güçlüğü. İşin birde şu yönü var ki yasal takibe ardından icra işleme kalacak olan kredi veya kredi kartı borcunuz eninde sonunda sizi bulacak var ise maaşınızı teminat göstermeniz ve 4/1 oranında kesilmesini sağlayabilirsiniz. Sizlerde bankaların internet bankacılığını kullanıyorsanız kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak kredi çıkmıyor ve para lazım diyorsanız burada bilgi sahibi olmanız sizlerin yararına olacaktır.

Borç para verenler konusunda genelde daha önce yazdığımız acil paraya ihtiyacım var başlığındaki makalemizi inceleyebilirsiniz. Söz konusu borç para verme konusunda öncelikle yakın çevrenizden parça parça talep edebilirsiniz. Zira 1000 TL kolay bulunurken, kalkıp 50000 TL yakınlardan bulmak çok zor olacaktır.

Öncelikle kredi çıkmama sebeplerini irdelemek gerekir, kredi ve kredi kartı borçlarının düzenli ödenmemesi sonucunda kredi notumuz olumsuz etkilenmektedir ve yeni kredi taleplerimizi bu nota bakan bankalar tarafından talebimiz ret edilmektedir. Muhtemelen bu yazıyı okuyorsanız kredi talebinizin ret edildiği ve size hiçbir bankanın kredi vermediğini anlıyoruz. Hangi bankaya başvurursanız başvurun aynı yanıtı almanız oldukça normaldir.

Kredi Çıkmıyor Nereden Acil Para Bulabilirim?

Öncelikle kredi çıkmıyor ne yapmam lazım, diyorsanız endişe etmenize gerek yok. Zira eş dost dediğimiz kesimden borç para bulmak mümkün. Tamam o kadar fazla çıkmaz günümüz şartlarında ancak çok acil nakit para lazım diyorsanız, düşük miktarı yakın çevreden toplayabilirsiniz. Ancak bu da olumsuz olursa banka kredisi başvurusunda çözümü arayabilirsiniz. Bunun içinde findeks kredi notunun yeterli olması zorunlu.

Çünkü kredi başvurusu yapıldığından tüm bankalar aynı havuzda bulunan ve Merkez Bankası bünyesinde oluşturulan veri havuzundaki kredi ödeme performansınıza bakarlar. Bir diğer veri havuzu da Findeks denen ve dokuz özel banka iştiraki ile kurulan veri havuzudur.

Şimdi takipte bulunan krediniz veya kredi kartı borcunuz var ise bankalar tarafından size kredi çıkması mümkün değildir. Ancak size bir önerimiz olacak eviniz arabanız veya değerli bir gayrimenkulümüz var ise size tavsiyemiz onu ipotek ederek kredi kullanmanız, bankalar yeterli teminat bulmaları halinde kredi notunuz düşük olsa dahi kredi verebilmektedirler. Bunu daha çok özel bankalardan bulmanız daha kolay olur.

Bankalar kredi vermiyor nereden kredi alabilirim?

Arka arkaya kredi başvurusu yaptığınızda bankalar genellikle kredi onayı vermezler. Ayrıca sürekli başvuru yapanlar sistematik olarak BBDK tarafından kişinin güncel kredi notunun ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu da sizlerin bankalar kredi vermiyor şeklinde durum ile karşı karşıya kalacağınızı gösterecektir.

Bankalar kredi vermiyor şeklinde arayış içinde olanlar acil nakit ihtiyaçlarını, ek para hesaplarından nereden acil para bulurum yanıtını almış olacaksınız. Zira ek para limitleri 10000 TL ile 15000 TL arasında değişiyor ve faiz oranları ihtiyaç kredisi faiz oranları gibidir.

Banka kredi vermiyorsa bize gelin!

Çoğu kredi veren firma ve kişiler, yukarıdaki cümle ile sizleri çekebilir. Yani banka kredi vermiyorsa bize gelin bizde daha uygun faiz oranı var diye haber gönderebilirler. Ancak burada esas olan kredi şartları çok dikkatli incelenmeli ve faiz oranları kaç olduğuna bakmanız gerekiyor. Bu gibi işletmeleri rahatlıkla tüm il ve ilçelerde bulabilirsiniz ve de acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kredi çıkmıyor diye üzülmeyin!

Kredi çıkmıyor diye üzülmeyin diye arama sonuçlarında bu gibi kredi fikirlerini görebilirsiniz. Söz konusu çoğu kredi veren kişiler, bu gibi cümleler ile bankaların şahıslara kredi onayı vermediği kişilere ulaşarak nakit çözümü sunabiliyorlar. Tabi tekrar etmek gerekiyorsa zor durumda olanlara kredi imkanı verenler kadar faiz oranları bankalara göre daha yüksek olduğunun altını çizerek belirtelim.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku