Bankkart Lira Nedir? Nasıl Kullanılır? Bankkart Lira Geçen Yerler 2024

Ziraat bankası müşterileri, kart ile harcama sonrası kazanmış oldukları bankkart liraların nasıl kullanıldığını öğrenmek isteyebilir. Bankkart lira geçen yerler hakkında net bilgilere ulaşmak mümkün! Banka tercihini Ziraat bankasından yana kullananlar, Combo Lira Kredi Kartının Özelliklerini öğrenerek artık daha fazla para puan kazanacağını bilmeliler. Zira bankkart combo kredi kartı ile ayrıcalıklar dünyasına girebilirsiniz.

Bankkart Lira Nedir? Bankkart Lira Nasıl Kullanılır?

Her yıl ve hatta hemen her ay kredi kartı kullanımında artışlar söz konusu oluyor. Tüketiciler, bir kredi kartını bırakıp bir diğerine geçiyor. Bazen ilk kredi kartının borçlarını ödeyemediğinden bazen de daha fazla avantaj ve olanak için böyle bir yol tercih ediliyor. Kredi kartlarının asgari ödeme tutarları kadar yapılan ödemelerde veya daha düşük seviyede kalan ödemelerde uygulanan faizler önemli bir sorun oluştururken, kamu bankaları diğer rakiplerine göre daha makul düzeylerde faiz uyguluyor. Bu da, özellikle borç ödemekle ilgili sıkıntı yaşayanların Ziraat Bankası gibi kamu bankalarına yönelmesine neden oluyor.

Bankkart lira nedir; sorusuna yanıt vermek istediğimizde ziraat bankasının kendi müşterilerine kartları ile harcama yapılması sonrasında kazanmış olduğu para yerine geçen para puanlardır. Daha fazla bankkart lira kazanmak isteyenler, ziraat bankkart kampanyalarına katılmaları gerekiyor. Bireyler kazanmış oldukları bankkart liraların nerede nasıl harcayacaklarını bilmeyebilir. Bu nedenle bankkart lira nasıl kullanılır, sorusu sorarlar. Herhangi bir ziraat pos cihazına mevcut kartınızı takarak, bankkart lira puanlarını kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası tarafından sunulan Bankkart Combo, yapılan alışverişler üzerinden karta Combo Lira tanımlıyor. Ziraat Bankası POS cihazı bulunan iş yerlerinde yapılan alışverişlerde, belli bir oranla kazanılabilen Combo Liralar, daha sonra isteğe göre indirim veya bedava gibi yansıtılabiliyor. Müşteri, isterse hiçbir ek ödeme yapmadan alışverişini tamamlayabiliyor, isterse de belli tutarda indirim gibi bundan faydalanabiliyor.

Örneğin kartında 100 Combo Lira bulunan kart sahibi, 100 TL değerinde akaryakıt alınca hiçbir ek ödeme yapmadan bu puanlarını (Combo Lira) kullanabilir veya isterse bu puanların bir kısmını kullanıp geri kalanını kartıyla ya da nakdiyle ödeyebilir. Kapıcı maaşı

Ziraat Bankkart Lira Geçen Yerler

Ziraat Bankası, Türkiye’nin genelinde en çok şubeye sahip olan bankaların başında geldiği için özellikle fazla banka seçeneği olmayan yerlerde cazip bir seçenek hâlini alıyor. Büyükşehirlerde de kırsalda da Ziraat Bankası POS cihazı bulunabilmesi gayet olağan. Bilindik markalar düşünüldüğündeyse Alfemo, Bellona, Bizim Toptan Market, Bolulu Hasan Usta, Flo, Lc Waikiki, Onur Air, Şok, Yalı Spor, Yargıcı gibi seçeneklerde Combo Liralar kullanılabiliyor ve bu markalarda yapılan alışverişlerde puan kazanılabiliyor. Bankkart lira geçen yerler bakarsak;

 • A101
 • Bim
 • Şok
 • Migros
 • Migros sanal market
 • Hepsiburada.com
 • Trendyol.com
 • N11.com
 • Tarım kredi

Ziraat Bankası dışında, kamu bankası olmayan seçenekler değerlendirildiğinde ise TEB tarafından sunulan kredi kartları düşünülebilir. Özellikle CEPTETEB uygulaması sayesinde kredi kartı adeta bir indirim, taksit ve fırsat ürünü hâlini alabilir. Telefona indirilen CEPTETEB ile bulunulan konumun çevresindeki fırsatlar bulunabilir veya sektöre göre kampanyalara başvurulabilir.

AYLIK 7500 TL KAZAN

Ziraat Bankkart Lira Nerede Kullanılır?

Bildiğiniz gibi ziraat bankası kartları kullananlar, bir çok avantaja da sahip olmakta. Harcama karşılığında combo lira kazanırken, harcama tutarı sözü verenler de kat kat fazla combo lira kazanabilir. Burada kazanacağınız ziraat bankkart lira sayesinde biriken para puanlarınızı dilediğiniz üye iş yeri program ortaklarından birinden harcayabilirsiniz. Dilerseniz kredi kartınız dilerseniz de banka kartlarınız ile kazanılan bankkart liraları harcamak mümkün.

Bankkart Lira Puan Geçen Alışveriş Siteleri

 • Trendyol
 • Hepsiburada
 • n11
 • migros.com.tr ve migros hemen uygulaması

Bankkart Lira Puan Geçen Marketler

Bankkart lira anlaşmalı marketler sürekli artmakta olup, büyük zincir marketlerde bu puanları kullanabilirsiniz. A101, şok, bim gibi önemli marketlerde gönül rahatlığı ile banka puanlarını harcayarak, nakit para yerine geçirebilirsiniz.

 • A101
 • Migros
 • Kipa
 • Şok
 • Bim
 • Tarım kredi

Bankkart Lira Puan Geçen Giyim Mağazaları

 • Defacto
 • Suvari
 • Mavi
 • Decathlon
 • Zara

Bankkart Lira Puan Geçen Akaryakıt İstasyonları

 • Petrol Ofisi
 • Opet
 • Shell

Bankkart Lira Puan Geçen Havayolu Şirketleri

 • Türk Hava Yolları
 • Atlas Global
 • Pegasus

Sonuç olarak baktığımızda ziraat bankkart liralar ziraat pos cihazlarında da kullanılabilir. Menüden önce bankkart lira puan sorgulama tuşuna basın genelde 2 oluyor. Sonrasında 3 tuşunda yazan; bankkart lira harcama sekmesinden ilgili puanı yazarak harcama yapabilirsiniz.

Bankkart Lira Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası müşterileri, Bankkart Lira puanları sayesinde harcamalarından kazandıkları puanları nakit olarak kullanma imkanına sahiptirler. Bankkart Lira, Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu bir ödül programıdır ve bu program kapsamında kazanılan puanlar, birikim sağlamak ya da harcamalarda kullanmak amacıyla kullanılabilmektedir.

Bankkart Lira puanlarını nakite çevirmek için öncelikle Ziraat Bankası’nın resmi internet bankacılığı veya mobil uygulamasına giriş yapmak gereklidir. Ardından, hesap menüsü içerisinde yer alan “Bankkart Lira” bölümünden puanları yönetmek mümkündür. Bu alanda, müşteri Bankkart Lira puanlarını görebilir ve dönüştürme işlemine başlayabilir. Bireyler bankkart lira nasıl nakite çevrilir, aşamasında bilgi almak isteyebilir. Herhangi bir ziraat pos cihazı kullanan işletmeye yüzdelik komisyon vererek bu işlemi sağlayabilirsiniz.

Nakit çevirme işlemi sırasında, müşteri istediği kadar puanı seçerek bu puanları TL’ye çevirebilir. Genellikle bu işlem anlık olarak gerçekleşir ve çevrilen tutar müşterinin hesabına aktarılır. Bu şekilde, müşteriler harcamalarından elde ettikleri puanları nakde çevirerek, ekonomik özgürlüklerini artırabilir veya başka finansal hedeflere yönlendirebilirler.

Bankkart Lira İle Kredi Kartı Borcu Ödeme

Ziraat Bankası’nın Bankkart Lira programı, müşterilere harcamalarının karşılığında ek bir avantaj sunarak, finansal planlamalarını destekler. Bu sayede, müşteriler birikim yapabilir veya ihtiyaçları doğrultusunda nakit kullanım sağlayabilirler.

Bankkart lira ile kredi kartı borcu ödeme işlemleri için ziraat mobil veya internet şubesinde bulunan kredi kartı bölümüne giderek borç ödeme sekmesine tıklamalısınız. Eğer ki, mevcut tutar bankkart lira dahilinde ise ödeme alınabilir. Bu işlemleri yapamayanlar doğrudan ziraat bankası müşteri hizmetlerini telefon ile arayarak, bilgi alabilir.

Bankkart Lira Pos Cihazı Nasıl Kullanılır?

Pos cihazı puan kullanımı, müşterilere yapılan alışverişlerde belirli bir tutarın üzerinde puan kazanma fırsatı tanır. Genellikle işyerleri, müşterilere verdikleri bu puanları biriken tutar karşılığında bir sonraki alışverişte kullanmalarına olanak sağlar. Bu sistem, müşteri sadakatini artırmanın yanı sıra, işletmeler için de müşteri çekme ve elde tutma stratejileri arasında etkili bir yol sunar.

Pos cihazı puan kullanımı işleyişi genellikle şu şekildedir: Müşteri, pos cihazını kullanarak bir ödeme gerçekleştirdiğinde, harcama miktarına göre belirli bir puan kazanır. Bu puanlar genellikle müşterinin pos cihazında kayıtlı olan bir hesapta birikir. Daha sonra müşteri, biriken puanlarını kullanarak belirli bir tutarı ödemesinde indirim veya tamamen ücretsiz bir ürün/ hizmet alabilir.

Pos cihazı puan kullanımı, hem müşterilere ekonomik avantajlar sağlarken hem de işletmelerin müşteri sadakatini güçlendirmesine katkıda bulunur. Bu sistemin avantajlarından yararlanan müşteriler, daha sık ve memnuniyetle aynı işletmeden alışveriş yapma eğilimindedirler. Bu da işletmeler için uzun vadeli müşteri ilişkileri ve gelir sağlamada etkili bir strateji olarak değerlendirilebilir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku