Engellilere Kredi Kolaylığı Müjdesi 2022

Bireyler engellilere faizsiz kredi veren bankalar hakkında bilgi almak isteyebilir. Zira kredi faiz oranlarının düşmesi ile beraber engellilere kredi müjdesi 2022 yılında da devam edecek! Başta ziraat bankası engelli kredisi olmak üzere, diğer kamu ve özel bankalarda özürlülere, engellilere, yaşlılık parası alan bir çok kesime ekonomik destek sunacak!

Ziraat Bankası Engelli Kredisi 2022

Engelli olmak hem sosyal hayatta hem de ekonomik anlamda özgür yaşama konusunda sıkıntı oluşturmaktadır. Aslında engelli olmanın bu durumu yarattığını iddia etmek yanlıştır; çünkü engellilere engeller koyan, diğer kişilerdir. Görme veya yürüme engelliler için yeterince kaldırım yapmayan belediyeler, engelliler için yapılmış yollara park eden düşüncesiz sürücüler, engellileri işe almaktan imtina edenler ve saymakla bitirilemeyecek diğer örnekler ne yazık ki hâlen bulunmaktadır.

Tüm zorluklara karşı göğüs gerebilme ümidini koruyan engellilere bazı dönemlerde kredi kolaylığı sunulmaktadır. Bu yazımızda da engelli ziyaretçilerimizin değerlendirebilecekleri kredileri mercek altına aldık… Bu durumda bilmeniz gereken engelliye faizsiz kredi alma aşamasında, tek bir banka üzerinden gitmemeniz. Zira çoğu bankalar arasında yaşanan rekabet ortamı sayesinde banka müşterileri, düşük faizli engelli kredisi bulabilir.

Engellilere Faizsiz Kredi 2022

Ziraat Bankası, hem girişimci engelliler hem de engelli istihdam edenler için Engelsiz Destek Paketi ürününe sahip. Bankacılık işlemlerinde indirimler de içeren bu ürün, 60 aya ulaşan uygun krediler de sunuyor. Ayrıntılı bilgi ise şubelerden alınabiliyor. Engelli istihdam eden her firma, ortaklarından biri engelli bir bireyden oluşan her firma ve kendi firmasını kurmak isteyen her engelli bu olanaktan yararlanmak için en yakın şubeyi ziyaret edip bilgi alabilir. Söz konusu engellilere faizsiz kredi, önem arz eden konular arasında. Ekonomik sıkıntılarını gidermek isteyen bireyler, mevcut nakit parayı bulmak adına bankaların yolunu tutmakta.

Albaraka ise, engellilerin protez ve işitme cihazı gibi ihtiyaçlarına dönük olarak Engelsiz Hayat Finansmanı hizmetini sunmaktadır. Bununla ilgili olarak en sağlıklı masraf ve kâr oranları bankadan öğrenilebilir.

Ocak 2022 itibariyle Ziraat Bankası’nın sunduğu Engelsiz Destek Paketi ve Albaraka tarafından sunulan Engelsiz Hayat Finansmanı dışında bir başka ürün ve hizmete rastlanılmamıştır. Bu iki hizmetten veya olası yeni, diğer hizmetlerden faydalanmak için başvuru sahibinin sağlık raporunu hazır bulundurması önerilmektedir.

Engellilere Kredi Avantajları

Biraz araştırma yaptığımızda engellilere tüm bankaların kredi kartı verdiğini görüyoruz. Yapıkredi bankası, Akbank, Denizbank, Garanti, Vakıfbank, Halk bankası, Ziraat, QNB Finansbank, Enpara.com, Şekerbank, Aktifbank, Ziraat katılım, Türkiye finans, Kuveyt türk belli başlı bankalar arasında engellilere bir takım bankacılık hizmetlerini sunar. Bununla sınırlı kalmayıp, engellilere düşük faizli kredi imkanı da tanıyan bankalar bulunmakta.

Sadece bununla sınırlı olmayan bazı kamu bankaları, engellilere faizsiz ev kredisi veren bankalar başlığında da hizmetlerini sunmakta. Bunları incelersek; 2022 PTT Engelli Kredisi, Engellilere KOSGEB desteği, Engellilere ihtiyaç kredisi desteği, İŞKUR engelli hibe desteği şeklinde.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku