Garanti Eft – Havale Masrafları Ücretleri 2021

Garanti eft ve havale ücretleri 2021 yılında artırılması söz konusu. Bankacılık ürün ve hizmetleri çerçevesinde sunulan bu işlemlerden alınan ücretler, bankalar için oldukça önem arz eder. Banka müşterileri, garanti eft ücreti ne kadar şeklinde sorulara yanıt aramakta. Son dakika eft haberlerine göre artık 50 TL ye kadar yapılan eft den ücret alınmayacağı gündemde. Eft artık 2021 yılı dahilinde 7/24 olacak ve hafta sonları da gerçekleşecek!

Garanti bankası şubeden yapılan eft ücretleri : 40.00 TL ilk 250.00 TL arasındadır . Minumum 40.00 TL dir ve maksimum 250.00 TL olacak şekilde %0.50’dir. Yani 100 TL gönderecekseniz eğer 40 TL’dir. 1000 TL gönderirseniz de 40 TL alınmaktadır . 10.000 TL göndermeniz durumunda ise %0.50 oranıyla 50 TL olacaktır.

Garanti bankası atm üzerinden yapılan eftler: Garanti paramatikten diğer bankalara eft ücreti 5.50 TL sabit olarak belirlenmiştir. Ancak saat 16:00 ‘dan sonra yapacağınız eft işlemleri geç eft olarak nitelelendirilir ve daha yüksek ücret alınır.

Garanti bankası internet şubesinden eft ücreti : İnternet şubesinden eft ücret 3.50 TL olarak netlik kazanmıştır 16.00 ‘dan sonra verilen talimatlar geç eft ücreti olarak bilinir ve 6 TL ücret alınır.

Garanti bankası igaranti , cep şubesi vb cepten eft ücretleri : igaranti eft ücreti 2.50 TL, geç eft ücreti ise 5 TL olarak belirlenmiştir. Cepbank eft ücreti 2.75 TL’dir. Cepbank geç eft ücreti ise 5.00 TL’dir. Cep şubesi eft ücreti 2.50 TL’dir. Cep şubesi geç eft ücreti ise 6.00 TL’dir.

Garanti Eft Ücreti

Türkiye’nin en eski bankalarından biri olan Garanti Bankası, en büyük özel bankalardan da biridir. İspanya’nın dünyaca ünlü bankalarından biri olan Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, 2010 yılından beri bankanın en büyük hissedarı konumunda. 2019 yazından itibaren bu ortaklık isme de yansımış ve Garanti BBVA tabelaları her şubeye asılmaya başlamıştı.

Garanti BBVA, geçtiğimiz günlerde siber saldırıya maruz kalmış ve kullanıcılar internet ve mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanamamıştı. Ayrıca ATM ve pos cihazı kullanımında da sıkıntılar olduğu paylaşılmıştı. Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından biri olduğu için bu durum milyonlarca kişiyi dolaylı da olsa etkisi altına almış ve saldırının ertesi gününde her şey tekrar rayına oturmuştu.

Her bankada olduğu gibi eft işlemleri bir çok bankada ücrete tabidir. Garanti eft ücreti almakla beraber eğer yaşınız 26 nın altında ise veya paket almış iseniz bu ücretlerden muaf tutulabilirsiniz.

Garanti Havale Ücreti

Garanti BBVA üstünde yapılan havale ve EFT işlemlerinde kullanılan araçların ne olduğu etkilidir. Her iki işlemde de ayrı masraflar oluşmaktadır. Banka müşterileri kendi hesaplarından başka bir garanti hesabına yapacağı işlemde yani havale işlemlerinde belirli bir ücret ödememekte. Geneli itibari ile garanti one hizmetini kullananlar ne eft ne de havale masrafı ödemez. Ancak diğer türlü banka hesaplarını kullanan müşteriler ne yazık ki belirli tutarlarda havale ücreti vermekte.

  • CepBank ile yapılan havale işlemleri 9.50 TL iken, düzenli ödeme talimatı verildiğinde tutar 1.20 TL’dir. Kredi kartından düzenli ödeme talimatı verilirse, ödemenin %1.60’ı oranında masraf kesilmektedir.
  • ATM üstünden Western Union için yapılan ödemeler minimum 15, maksimum 337.50 ABD Doları iken, normal havale ücreti 12 TL’dir. Mobilde ve internet şubesinde yapılan havaleler ise 3 TL’dir. Şubeden havale yapılmak istendiğinde, 44 TL tutarında ödeme yapılması gerekmektedir. Swift (yurtdışı) işlemlerindeyse 120 ile 210 TL arasında masraf kesilmektedir.

EFT masrafları Garanti BBVA’da havalede olduğu gibi farklılık göstermektedir. Hesaptan yapılan EFT işlemleri 4.05 TL iken kredi kartından yapılan düzenli EFT talimatlarında %1.60 oranında masraf kesilmektedir. ATM üstünden başka bankaya gönderim 18 TL olup mobilde ve internette 6.75 TL’dir. Şubeden başka banka kartına yapılan ödemeler 15 TL olup şubeden yapılan EFT 75 TL’dir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku