Teknosa Sıfır Faizli Telefon Kredisi Nasıl Alınır? Kimler Yararlanabilir?

Sıfır faizli telefon kredisi başvurusu yaparak, hayal ettiğiniz ve beğendiğiniz bir çok marka cep telefonunu satın almak mümkün. Teknosa taksitli telefon ile bankalar arasında yapılan anlaşmalara göre belirli tutarlardaki sıfır cep telefonlarını satın alabilirsiniz.

Teknosa Taksitli Telefon Şartlar

Türkiye’nin en büyük perakende zincirlerinden biri olan Teknosa, elektronik ihtiyaçlarda ürünleri ve fiyatları araştırılan bir firma. Teknosa, hem internet sitesi üstünden hem de Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalarında farklı ürün gruplarından onlarca markanın ürününü müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Teknosa, diğer elektronik perakende zincirleriyle rekabet hâlinde olduğu için, çeşitli kampanyalar da düzenliyor. Bazen indirimler, bazen hediyeler, bazen de taksit olanaklarıyla satışlarını artırmayı hedefliyor. Teknosa’nın düzenlediği kampanyalardan birisi de cep telefonu almak isteyenlere yönelik: ING Bank Teknokredi.

ING Bank ile yapılan işbirliği neticesinde, 500 TL’den 15,000 TL’ye kadar kredi çekilebiliyor. Vade sayısı ise en fazla 60 aya kadar uzatılabiliyor. Teknokredi ile ürün almak isteyenler, bazı yasal sınırlamaları da dikkate almak durumunda. Örneğin tablet alımı için en fazla 6, bilgisayar için ise 12 ay üst sınırı mevcut. Cep telefonlarında ise, ürünün fiyatı 3500 TL’nin altındaysa en çok 12, 3500 TL’nin üstündeyse en çok 6 ay taksit olanağı bulunuyor.Kampanya kapsamın kredi tahsis ücreti alınmıyor. Buna karşın aylık olarak uygulanan faiz oranı söz konusu olduğu için, hesaplı bir kredi çekmiş gibi olunuyor. Örneğin 24 Ekim 2019 tarihli veriler ışığında, 2000 TL kredi çeken ve 12 vadede ödemek isteyen kişi, her ay 189 TL ödeme yapma durumunda oluyor. Bu da yıllık toplamda, yani geri ödemede 265 TL faiz ödemesi anlamına geliyor.

Teknosa Taksitli Telefon Nasıl Başvurulur?

Teknosa’dan yapılacak cep telefonu alışverişleri için ayrıca Yapı Kredi ile yürütülen kampanya da değerlendirilebilir. Teknosa’nın internet sitesinde alışveriş yapılırken, diğer kampanyadakiyle aynı alt ve üst sınırlar çerçevesinde kredi kullanılabilir. Yapı Kredi Alışveriş Kredisi ile alınan cep telefonlarının vade sayıları da önceki hizmetle aynıdır. Buna karşın 24 Ekim 2019 tarihli veriler karşılaştırıldığında, önceki seçeneğe göre daha hesaplıdır. Zira uygulanan faiz oranları daha düşüktür. Önceki örnekte, 2000 TL kredi çekip 12 ayda ödeyenler ayda 189 TL öderken, bu krediden yararlananlar ayda 186,11 TL ödemektedir.

Anlaşılacağı üzere Teknosa’da tüm cep telefonları ve diğer ürünleri alırken iki ayrı krediden faydalanmak mümkün. Her iki üründe de kredi tahsis ücreti bulunmamakta olup aylık faiz oranlarından ötürü karşılaştırılmaları mümkündür. Bunların dışında, şayet mağazadan bir ürün almak isterseniz, diğer bankalardan ihtiyaç kredisi de çekebilirsiniz. Zira toplam geri ödeme tutarını dikkate aldığınızda, özellikle kamu bankalarından daha makul oranlarda kredi çekebilirsiniz. Kredi için biraz inceleme yaparsak, aşağıdaki fiyatlamaların geçerli olduğunu görüyoruz.

  • 500 TL kredi kullanan tüketici 9 ay vade için her ay 61 TL, toplam 549 TL,
  • 2000 TL kredi kullanan tüketici 10 ay vade için her ay 222 TL toplamda 2216 TL,
  • 3000 TL kredi kullanan tüketici 11 ay vade için her ay 305 TL toplamda 3354 TL ödeme yapmak durumundadır.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku