Ziraat Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Nasıl İptal Edilir?

Bireyler ziraat bes iptal ettirmek istediklerinde nasıl hareket edeceklerini tam olarak bilmemekte. Söz konusu ziraat bireysel emeklilik iptali mümkün olup, aşağıdaki yönergelere göre gittiğinizde kısa sürede iptalini sağlayabilirsiniz. Yatırımları farklı bir şekilde değerlendirmek isteyen yatırımcılar, bireysel emeklilik iptali ziraat için nelerin gerekliği olduğunu öğrenebilir.

Ziraat Bireysel Emeklilik İptali

Bireysel emeklilik sistemi (BES) olarak bilinen ve zorunlu tasarruf yöntemiyle emeklilik koşullarını iyileştiren prim ödemeleri sizi de düşündürüyor olabilir. Gerçekten de her ay yapılan düzenli kesintiler, uzun vadede verimli bir tasarruf sağlarken, kısa vadede maaşın eksilmesi demek olabilir. Şöyle ki, brüt maaşla net maaş arasında hissedilir oranda bir boşluk zaten bulunmaktadır. Kesilen vergiler, maaşları iyice azaltırken, üstüne bir de BES primleri için yapılan kesintiler, sizin de BES’ten çıkmanızı teşvik edebilir.

Eğer çalıştığınız firma Ziraat Emeklilik ile anlaşmışsa, BES’ten çıkmak için kurumun internet sitesinden Bireysel İnternet Şube’ye girmelisiniz. Ziraat Emeklilik Müşteri Hizmetleri de ayrıca 0850 222 97 00 numaralı telefondan aranarak talepte bulunulabilir.

Ziraat Bireysel Emeklilik İptal

Öncelikle şunu bilmenizde fayda olacaktır; bes çıkış işlemi için bir takım şartnamelerin yerine getirilmesi gerekiyor. Bu durum tüm bankalarda değişken olabiliyor ancak sistem, müşterinin erken çıkması durumunda zarar ile çıkma ihtimalinin yüksel olduğunu giriş esnasında sözleşme metinlerine eklemiştir. Kesintisiz bir şekilde besten çıkmak için ilgili maddelere göre en az 3 yıl kalmanız gerekiyor.

Müşterilerin ziraat bes iptali için internetten, mobil şubelerden veya telefondan bes iptali yaptırabilir. Tüm işlemler için personeller sizlerden ziraat bes iptali ayrılma formunu eksiksiz bir şekilde doldurup teslim etmenizi talep eder. Bazı durumlarda faks çekmenizde talepte bulunabilir. İnternetten bes iptali için otomatik bes hesabının kapanması için ziraat bankasının bes internet sitesine giriş yapılmalı ve TC numarası, cep numaranız dahilinde giriş yaparak, menü altında ve aşağıdaki Değişiklik ve Talepler bağlantısı takip edin, sonraki giriş yaparak, Otomatik Katılımlı Sözleşme butonuna tıklayın, ana ekranda ikaz ekranı açılıyor, Cayma Talebime Devam Etmek İstiyorum linkine tıklayarak ve iptal başvurusu iletilmiş olur.

Ziraat Bireysel Emeklilik Cayma

Bireysel emeklilik dediğimiz bes iptali içinde cayma hakkınız bulunuyor. Bunun için ziraat emeklilik müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 97 00 hattını arayarak, kişisel bilgileriniz eşliğinde güvenlik adımını geçtikten sonra ayrılma nedenlerinizi belirterek, sizlerden talep formunu faks ile iletmenizi talep edecekler. Ziraat emeklilik müşteri hizmetlerine beklemeden konuşmak yani doğrudan bağlanmak için önce 2, sonra 1 sonra da 1 tuşuna basılmalıdır. Burada sizlere bes iptal onay smsi gelecek ve onay verdiğiniz andan itibaren cayma hakkınız karara bağlanmış olacaktır.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku