2023 İş Kurmak İçin Nasıl Kredi Alabilirim? İş Kurma Kredisi %0 FAİZ

Kendi işini kurmak isteyip de nakit para ihtiyacı olan kişilerin sayısı oldukça fazladır. 2023 yılı dahilinde iş kurma kredisi %0 faiz ile karşınıza gelecek! Zira aşağıdaki para bulma yöntemleri ile kolayca nakit para elinize geçebilir ve hayal ettiğiniz işi kurma aşamasında fırsatlar ayağınıza gelecek. Bunlardan biri de TKDK teşvik kredisi diyebiliriz. İş kurmak için nasıl kredi alabilirim, sorusuna böylece yanıt bulacaksınız.

İş Kurma Kredisi Veren Bankalar

Bir iş kurma hedefi olan girişimciler, büyük olasılıkla “Nasıl kredi alırım?” gibi bir soru aklınızı meşgul etmektedir. Endişelenmeyin ve yazımızın tamamını okuyun; çünkü yeni iş kuranlar için değerlendirilebilecek farklı krediler mevcut… Zira vatandaşların çoğu özellikle girişimciler iş kurmak için nasıl kredi alabilirim, para nereden bulabilirim sorusuna yanıt arar. Hali ile iş kurma kredisi veren bankalar var olup, hangi bankanın ne kadar kredi vereceğini ve de vade seçeneklerini bilmeniz gerekiyor!

İlk değerlendirmeniz gereken kredi KOSGEB üstünden sağlanabilir. KOSGEB, belli durumlarda hibe, diğer şartlardaysa çok düşük faiz oranlarıyla adeta destek niteliğinde krediler sunmaktadır. “Girişimcilik Destek Programı” ile 500,000 TL’ye varan oranlarda destek alabilirsiniz.

2023 itibariyle bu programa yeni alım yapılmıyor olsa da, ilgili kamu kuruluşunu takip ederek tekrar başladığı dönemi yakalayabilir ve bu destekten faydalanabilirsiniz. “Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” ile belli koşullarda 60,000 TL’ye, belli koşullardaysa 370,000 TL’ye ulaşan tutarlarda destek alabilirsiniz. Gerçek kişi olarak açılan işletmelere 5,000 TL destek verilirken, sermaye şirketlerine ise bu tutarın iki katı verilmektedir.

Kosgeb Girişimci Destek Paketi Kimlere Verilir?

Sadece bankalar olmamakla beraber devletin desteklediği kurum olan kosgeb ile binlerce vatandaş, hayal ettiği fikrini uygulama şansı bularak, devlet destekli projelere girmekte. Kosgeb girişimci destekleri, proje sunan vatandaşların uygun şartları taşıması sonrasında kabul edilmekte. Kosgeb aracılığı ile iş kurmak için nasıl kredi alabilirim sorusuna yanıt bulmuş olacaksınız. İş kurma kredisi %0 faiz ile önümüzdeki yıl karşınıza gelecektir kosgeb aracılığı ile.

İş kurmak için alınan kredilerde bankaları araştırırken bazı özel noktalara da dikkat edilmesinde fayda var. Öyle ki bazen kadınlara veya gençlere çok daha cazip olanaklarda kredi paketleri sunulabilmektedir.

Örneğin Halkbank, Genç Girişimci Kredi, Cesur Girişimci Kredi, Usta Girişimci Kredisi ve Mucit Girişimci Kredisi isimleriyle dört özel kredi paketi hazırlamıştır ve bazısı için 75,000 TL’ye ulaşan oranlarda kredi vermektedir. TEB ise küçük işletme girişimcileri için Taksitli Ticari Kredi isminde bir paket hazırlamış olup 50,000 TL’ye dek teminatsız kredi verebilmektedir. Diğer bazı bankaların iş kuranlar için hazırlamış oldukları krediler ise şöyledir:

  • Akbank, Girişimci Destek Paketi
  • İş Bankası, Kadın Girişimci Kredisi ve Teknolojik Girişimci Paketi
  • Odeabank, Taksitli Ticari Kredi
  • Garanti BBVA, Kadın Girişimci Kredi Destek Paketi

İşyeri Açma Kredisi Başvuru Şartları Neler?

Vatandaşlar iş kurmak için nasıl kredi alabilirim, sorusuna yanıt arayabilir. Bankadan bankaya şartlar değişmekle beraber genel talep edilen evrakları aşağıdaki gibi olduğunu belirtelim. Bunlara bakarsak

  • İmza beyanları talep edilmektedir.
  • Muhasebeci vekaleti gerekmektedir.
  • İkametgah ve fatura belgesi gerekmektedir.
  • Kira ya da tapu belgeleri talep edilebilir.

Bu belgeler genelde bankalar tarafından şahıs şirketlerinden talep edilir. Ancak vekalet vermek istemeyenler doğrudan kendileri bankalara gidip kredi faiz oranlarına bakarak karar vermeliler. Eğer ki, bankada daha önce hesabınız var ise bu size avantaj sağlar kredi başvurusunda. Hesabınızda blokeli para tutarsanız bankanın krediyi verme olasılığı daha yüksektir. Üstelik kredi faiz oranlarının düşük olması için findeks kredi notunun da yüksek olması gerekiyor.

İşyeri açma kredisi başvurusunda bankalar şahısların kredi notuna ve mevcut nakit para durumuna bakarlar. Eğer daha önce krediyi çekeceğiniz bankadan hesabınız var ise hesap hareketleri incelenerek, daha hızlı onay aşamasına geçebilirsiniz. Zaten çoğu şirket hesaplarına bankalar tarafından her ay ön ödemeli krediniz hazırdır, diye kredi kampanyaları için mesajlar gönderilir.

İş Kurmak İçin Nasıl Kredi Alabilirim?

Herhangi bir iş kurmak niyetinde iseniz öncelikle hedeflerinizi belirten bir plan yapmalı ve plana sadık kalmanız gerekiyor. Bir döner dükkanı açmak istediğinizde dışarıya servis açacak iseniz nasıl ki, motor ve bunu sürecek sürücüye ihtiyacınız olacaksa, bu hedefler doğrultusunda ilerlemelisiniz.

İş kurmak için nasıl kredi alabileceğiniz konusunda çoğu banka, SGK veya bağkur girişi olmayan bir kişiye kredi vermemektedir. Ancak teminatlı bir şekilde kredi alabilirsiniz bankalardan. Findeks Kredi notu yüksek ise 300 bin TL ye kadar taksitli bir kredi alma ihtimaliniz yüksektir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku