Kuyumcu Dükkanı Nasıl Açılır, Ne Kadar Kazandırır? 2023 Maliyeti

Kuyumcu dükkanı açmak sanıldığı kadar kolay olmamakla beraber bir sermayenin olması zorunludur. 22 gram ayar altının fiyatı 2023 ocak ayı itibari ile 1020 TL olduğunu görüyoruz. Bunun için kuyumcu dükkanı nasıl açılır, masrafı ne kadar bütçe gidecek tarzındaki tüm soruların yanıtlarını buradan öğrenebilirsiniz. Sizlerde kuyumcu dükkanı açmanın maliyeti dahil merak ettiğiniz konu var ise bizlere yorum alanından ulaşarak bilgi talep edebilirsiniz.

Kuyumcu Dükkanı Açmak

Kuyumcu dükkanı açmak yeterli seviyede sermayesi bulunanlar için son derece kârlı bir yoldur. Özellikle konu hakkında bilgi sahibiyseniz, sermayenizi en iyi şekilde değerlendirebilmek için kuyumcu dükkanı açmak mantıklı bir tercih olarak gösterilir. Doğru adımları atıp, doğru insanlarla çalıştığınız takdirde bu alanda beğenilen sonuçlara ulaşmanız zor değildir. Kuyumcu dükkanı açmak için sermaye gereklidir.

Kuyumcu dükkanı nasıl açılır, diyorsanız öncelikle sermayenin yeterli olması gerek. Yani kuyumcu dükkanı açmak için ne kadar sermaye gerekir sorusuna yanıt vermeniz gerekiyor. Tabi gerçek altın camekanda dizmeyerek de sahte altın bırakarak maliyetinizi kısabilirsiniz. Al sat yapacaksanız düşük tutarlar ile de kuyumcu dükkanı açabilirsiniz. Nasıl para kazanabilirim, diyorsanız aşağıdaki bağlantıdan bilgi alabilir ve para bulabilirsiniz. Acil para bulmam gerek, para çok acil lazım diyenler doğru yerde!

NASIL PARA KAZANABİLİRİM?

Çevrenize kısa bir zamanda bakarak, kuyumcuları ziyaret ederek iş temposuna bakarak karar vermek mümkün. Bildiğiniz gibi kuyumcu dükkanı açmak demek kısa sürede kar elde etmek demektir. Zira alım satım gibi işlemlerde komisyon olması nedeni ile hem alışta hem de satışta anlık kar elde etmek mümkündür. Tabi bunun için müşteriden bozulan altınların anlık olarak altın toptancısını arayarak, anlık fiyattan bozmanız gerekiyor ki, ani bir düşüşte kar elde edeyim derken, zarar etmemelisiniz!

Kuyumcu Dükkanı Açmak İçin Gereken Sermaye Nedir?

Orta ölçek bazında düşünürsek, günümüz şartlarında bir kuyumcu dükkanı açma maliyeti en az 2 milyon TL şeklinde. Zira kuyumcuların büyük çoğunluğu çeşitlilik ön planda tutmasını istemekte. Zira altın bilezik satışlarında yüzük küpe gibi ürünlerde çeşit olmaz ise müşteri arz talepleri ne yazık ki olmaz. Gelen müşterinin eli boş çıkmaması için daima çeşitlilik ön planda olması gerekiyor.

Kuyumculuğa girişmeden önce, işlerin nasıl yürüdüğüne dair bilgi sahibi olmanızda fayda var. Bu nedenle iş hakkında deneyimli kuyumculardan yardım alarak, konuya dair detayları öğrenmeye bakmalısınız. Eğer sektöre yeterince aşina değilseniz, araştırma sürecini biraz daha uzatabilirsiniz. Bu şekilde doğru adımları bulabilir ve uygulama sırasında hata yapmadan konunun önemli bölümünü tamamlayabilirsiniz.

10000 TL FAİZSİZ NAKİT AVANS

Araştırma sürecini bitirdikten sonraki en önemli kısım dükkân için yer seçimi yapmaktır. Özellikle merkezi yerlere yakın olan bir dükkân seçmeniz bu konuda oldukça önemlidir. AVM, restoran, banka gibi satış alanlarına yakın bir yere dükkân açmanız, kâr oranını haliyle arttırmanıza neden olur. Dükkân için yer seçimi yaptıktan sonra, kuyumcu dükkânı açma konusunun en önemli aşamalarından biri olan ürün seçimi yapmalısınız. Satışta özel olarak herhangi bir konu üzerine yönelecekse (saat satışı, yüzük satışı vs. gibi) bunun araştırmasını yapabilirsiniz. Çevredeki diğer kuyumcuların tercihlerine bakarak konu hakkında daha iyi bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu aşamadan sonra tecrübeli elemanlarla anlaşma sağlayarak sonuca varabilirsiniz.

Kuyumcu Dükkanı Ne Kadar Kazandırır?

Kuyumcunun kâr marjı satılan ürüne bağlı olarak değişkenlik gösterir. Örnek olarak sürekli satışı yapılan çeyrek altın, gram altın gibi ürünlerde kâr marjının yüzde 2 oranını aşması söz konusu değildir. Kuyumcular genel olarak bileklik, bilezik, kolye vs. gibi ürünler üzerinden iyi bir kârâ ulaşır. Bunlar üzerinden alınan kâr marjı ise yüzde 40 civarında seyreder. Bu şekilde ilgili ürünler üzerinden kâr marjı hesaplanarak, kuyumcunun toplam kârı bulunabilir.

En basitinden bakarsak; dükkana gelen bir müşteri sizlerden dolar almak istedi. Sizler kuyumcular derneğinden alınan döviz kurları eşliğinde doların 5.71 TL den satılması gerekiyor. Ancak siz önceki dolarınızı 5,65 TL den aldığınızı farz edersek müşteri kaçırmamak adına, doları 5,70 TL den indirim ile satabilirsiniz. Müşteri sizlerden 5000 dolar aldığında bu ticaretten kasanın karı 250 TL olmakta. Bunun gibi sayısız örnekler ve ticaretler verilebilir. Asıl etken, sürekli olarak alım satımı takip etmeli yeri geldiğinde pos cihazından kredi kartından komisyon ile para çekebilirsiniz!

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku