Burger King Bayilik Şartları 2023 KOSGEB Destekli Bayilik

Burger king bayilik alma aşamasında şartları, bayi olma fiyatı dahil 2023 ücretleri hakkında güncel bilgileri bayilik veren firmalar aracılığı ile kosgeb destekli olarak kurabilirsiniz. Kosgeb girişimcilik sertifikasına sahip olan her bireyin rahatlıkla bu bayiliği alabileceğinin altını çizelim. Daha önceki konumuzda sizlere burger king bayilik veriyor mu adlı makalemizi vermiştik! Buradan da diğer detaylara bakabilirsiniz.

Burger King Bayilik Alma Şartları Neler?

Burger King ülke çapında bayilik alma fırsatı yaratan bir markadır. Burger King’ten bayilik almak için belli başlı şartlara uygun davranmak gerekir. Bu şartların aksi yönünde hareket edenlerin ise, bu fırsattan yararlanabilmesi şu aşamada mümkün değildir.

Global piyasasına bakıldığında burger king kar marjı her ürün için %15 ile %20 arasında geçmekte. Her 100 liralık ürün için size ortalama olarak 15/20 lira arasında bir tutar kalmakta. Zaten öğlen saatlerinde AVM son katlarına çıktığınızda burger king önündeki kalabalık ve sıraya baktığınızda parayı saymak için para sayma makinesi de satın alabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki iletişim numaralarından aramanız yeterlidir.

Detaylı bilgi için (0212) 310 66 00 numaralı telefondan Franchise Departmanını arayabilirsiniz.
Burger King® Franchising sistemine göstermiş olduğunuz ilgiye tekrar teşekkür ederiz.
Saygılarımızla,
TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

İnternet adresi: www.burgerking.com.tr

Bayilik başvurusu için

Ön başvuru yapmak için tıklayınız.

Burger King Bayilik Alma Şartları 2023

Her firmada olduğu gibi hamburger satışı yapmak isteyenler bir takım şartlara ve yeteneklere sahip olmasına bakılır. Firma marka adını korumak ve müşterilerin olumsuz etkilenmemesi için bu gibi etkenlere çok fazla dikkat eder. Paranız olsa dahi burger king ile kesin çalışırım gözü ile bakmamanızı istiyoruz.

Burger King bayilik alma şartları arasında en önemli madde şube için merkezi bir yerin seçilmesidir. Özellikle alışveriş merkezleri, dershane, okul, şehir merkezi vs. gibi alanlar marka tarafından aranan şartlar arasında bulunuyor. Restoran açılması uygun görülen yer, yetkililerin onayını alır ve bu şekilde kira işlemleri tamamlanır.
• İş yerinin giriş katında bulunması Burger King tarafından aranan ikinci şarttır. Giriş katı minimum olarak 120 m2, toplam alan ise 300 m2 olmalıdır.
• Diğer BurgerKing şubesi arasında yeterli mesafe bulunmalıdır. Yetkililer tarafından belirlenen mesafe ise 1.5 ile 2 km arasındadır.
• 20 yıllık sözleşmenin yapılması söz konusudur. Bu süreç içinde ayrıca dükkânın devri yapılabilir.
• Tüm Burger King şubelerinde baca sistemi yer almalıdır.
• Şube cafe-restoran ruhsatı almak için elverişli bir yapıya sahip olmalıdır.
• Reklam ve pazarlama bedeli olarak bilinen Royalty bedeli %13 olarak belirlenmiştir. Bu şekilde her ay ciro üzerinden tahsil edilir.

Burger king satışlara çok dikkat eder ve kullanıcı deneyimlerine göre sözleşmeyi fesih etme yetkisi de bulunuyor. Eğer ki, olumsuz bir durum ile karşılaşırsa burger king doğrudan size ulaşarak, nedenleri dahilinde bayiliği kapatabilir. Genellikle burger king şubeleri migros şubelerinin yanında faal gösterir.

Burger King Kar Marjı Ne Kadar 2023

Burger King bayiliği açmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biride Burger King kar marjı konusu olmaktadır. Orta halli bir şubenin ortalama olarak 250 ile 300 bin TL arasında bir ciro yapması mümkündür. Eğer şube merkezi bir yerde bulunuyorsa, ciro 500 bin TL’yi çok rahat bir şekilde geçebilmektedir. Burger King bayilik açan kişilere harcadıkları toplam maliyeti yaklaşık olarak 3 yıl içinde geri kazandırmayı vaat ediyor.

Burger king de satılan hamburgerler ve içecekler, ne yazık ki ne kadar kaliteli olsa da, artan maliyetler nedeniyle fiyatlarını güncelleyerek, artırmıştır. Öte yandan artan işçi ve malzeme maliyetlerine artan ulaşım maliyeti de eklenince burger king fiyatları neredeyse %100 zamlandığını söyleyebiliriz. Bu durum satışların azalmasına neden olsa da, burger yemek isteyenler tercihlerini yine buradan yapacaklardır. Ancak bir önceki yıla oranla satışlarda daralma söz konusu olabilir.

Burger king karı ne kadar, bir hamburger satışında ne kadar para kalır diyorsanız ince eleyip, sık dokunarak bir hesap yapılmalıdır. Öncelikle işçi maliyetinin yanı sıra işyeri kira bedeli, elektrik, SGK, istihdam gibi birçok kalemin eklenip, çıkarılması yapılmalı. Burada şuna dikkat edilmelidir; eğer ki, satışlar bu fiyatlara rağmen önceki yıl satışlarına devam ederse kar oranı %50’nin üzeridir. Yani 90 TL lik bir hamburger satışının 25 TL si kar olarak görülebilir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku