Burger King Bayilik Veriyor Mu? Bayi Olma Şartları Neler? 2023

Büyük alışveriş mağazalarında yemek ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar, burger king bayilik gibi büyük yemek firmalarından açlığını gidermekte. Hali ile yemek sektörü asla ölmeyen ve sürekli kar getiren iş türleri arasında olmakta. Bireyler veya şirketler ise kısa sürede kar getiren bu gibi sektörleri incelemekte. Acaba kar marjı ne kadar, burger king bayi olma şartları en önemlisi de teminat miktarı ne kadar? Gibi sorulara yanıt aramakta.

Burger King Bayilik Şartları 2023

Gıda sektöründe öncü firmalardan birisi olan Burger King evrensel olarak pek çok yaştan kitleye hitap eden önemli bir gıda firmasıdır. Pek çok girişimci burger king ile çalışmak ve bayilik alarak satışlarını arttırmanın yolunu öğrenmeye çalışmaktadır. Bizler de bu konuda meraklı olan girişimciler için özel birkaç yöntem sunmayı, bildiklerimizi sizlere aktarmayı ve bu bilgiler ışığında sizlere en doğru şekilde girişimcilik yapmanızı sağlamak için bilgiler sunacağız.

Burger King 2000 yılları başından itibaren ülkemizde hızlı şekilde yayılmaya başlamış zincir bayilikleri bulunan uluslar arası bir markadır. Fast Food alanında kendini kanıtlamış olan marka dünyanın pek çok yerinde kabul görmüştür.  Hızlı tüketim markalarından birisi olan Burger King için isim haklarını elinde bulunduran ve bayilik taleplerini değerlendirerek kimlere bayilik verileceği konusunda karar veren firma ise TAB gıda’dır. Bu marka 1995 yılında kurulmuştur ve Burger King, Sbarro, Popeyes, Usta dönerci, Arby’s gibi markaların bayilik başvurularını değerlendirmekte ve vermektedir. Markanın genel merkezi İstanbul’un Beşiktaş semtinde bulunmaktadır.

Firma bayilik vererek işlettiği toplam mağaza sayısının 1100 den fazla olduğu bilinmektedir. Bu marka bayilik verdiği yerlerde personel, işletmecilik konusunda temel bilgiler ve işletmenin olağan seyrinde yürümesi için gerekli olan destekleri sunmaktadır. Sözleşme sürecinden kurulumun tamamlanmasına kadarki tüm süreç TAB gıda tarafından işletilmektedir. Böylece TAB gıda girişimcilere anahtar teslim şeklinde bayi imkanı sunmaktadır.

Bu anlamda yeni bir girişimci olan kişiler için büyük bir avantaj anlamına da gelmektedir. Çünkü Burger King ve benzeri firmaların bayiliğini açtığınızda sistemin nasıl ilerleyeceği, işletmenin nasıl işletileceği ve personel desteğinin nasıl sağlanacağı gibi konularda mutlak bir ihtiyaç ortaya çıkmaktadır. Bu personel desteği ve diğer destekler TAB gıda tarafından sağlanmaktadır.

Burger King Bayilik Ne Gibi Olanaklar Sunuyor?

İşletme açılmadan önce ilk olarak eğitim işletme sahibine verilmektedir. İşletme sahibi eğer ki mağazaya müdür olarak bir kişiyi görevlendirmek isterse, bu eğitim mağaza müdürüne verilebilmektedir.  Mağazalarda genellikle 3 vardiya sistemi işlemektedir. Bu sistem dahilinde mağazanın yoğunluğuna bağlı olarak personel sayısı artabilir ya da azalabilir. Öğrencilere part time iş ilanları

Ortalama olarak mağazalarda çalışan personel sayısı 20 civarın olmaktadır. Bu rakam mağazanın günlük ağırladığı müşteri sayısına ve cadde üzerinde yer alması gibi farklı etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Mağaza personellerinin maaşları asgari ücret üzerinden ödenmektedir. Ancak mağaza müdürleri ise bu miktarın iki hatta üç katı kadar bir ücret alabilmektedir. Burger King bayilik aldığınızda firma size gelir gider dengesi konusunda gerekli olan optimizasyonu yapmakta ve bu ayarlamalar dahilinde profesyonel bir şekilde sizlere destek vermektedir.

Burger king bayilik şartlarına baktığımızda ise şu maddeler ön plana çıkıyor;

  • Şube açılacak yer için alan oldukça önemlidir cadde üzerinde bir yer için 300 metre karelik bir alan isteniyor iken, avm içindeki bir alan için 120 metre karelik alan yeterli oluyor.
  • Açılacak olan tüm şubelerde baca sistemi bulunması zorunludur. Cafe restoran ruhsatı almaya elverişli olması gerekmektedir.
  • Cadde üzerinde yer alan dükkanların düz giriş şeklinde olması gerekir aksi halde onaylanmaz,
  • Yaya trafiğinin yoğun olduğu alanlar daha ön plandadır bu yüzden buralarda açmak onay sürecini kolaylaştırır,
  • En yakın burger king ile arasında 1,5 km ya da 2 km mesafe olmalıdır.
  • İlk defa yatırım sözleşmesi imzalanması halinde yatırımcılardan ortalama 700.000 USD + KDV şeklinde bedel talep edilmektedir.
  • 20 yıllık sözleşme yapılmaktadır.
  • Reklam ve pazarlama bedeli olarak her ay ciro üzerinden %13 bir bedel alınmaktadır.
  • Paket servis tüm şubelerde zorunlu değildir.

Burger King bayilik kar marjı ne kadar?

Aslında en önemli kısımlardan bir tanesi budur: burger king bayiliği aldığımda ne kadar kar elde edebilirim? Zira bireyler veya şirketler, gelir gider durumlarına bakmadan önce üründen elde edecekleri global kar payını hesaplar. Zira bir ürünün fiyatı her yerde aynıdır ülkemizde burger king ürünleri için.

Burger king bayilik teminat miktarı 2023 yılı içinde artık döviz kuru ile alınmaktadır. Güncel teminatın ne kadar olduğunu aşağıdaki telefon numarasından burger king iletişim merkezinden öğrenebilirsiniz.

Global piyasasına bakıldığında burger king kar marjı her ürün için %15 ile %20 arasında geçmekte. Her 100 liralık ürün için size ortalama olarak 15/20 lira arasında bir tutar kalmakta. Zaten öğlen saatlerinde AVM son katlarına çıktığınızda burger king önündeki kalabalık ve sıraya baktığınızda parayı saymak için para sayma makinesi de satın alabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki iletişim numaralarından aramanız yeterlidir.

Detaylı bilgi için (0212) 310 66 00 numaralı telefondan Franchise Departmanını arayabilirsiniz.
Burger King® Franchising sistemine göstermiş olduğunuz ilgiye tekrar teşekkür ederiz.
Saygılarımızla,
TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

İnternet adresi: www.burgerking.com.tr

Bayilik başvurusu için

Ön başvuru yapmak için tıklayınız.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku