Turkcell Mobil Ödeme Açma 2023

2023 Turkcell mobil ödeme ile alışveriş yapılan siteleri merak edenler bu aşamada turkcell mobil ödeme açma aktif edilmesini öncelikle sağlamalılar. Aksi takdirde ödeme aşamasında mobil ödemenin hata vereceğini belirtelim.

Turkcell Mobil Ödeme Nasıl Açılır?

Öncelikle şunu bilmenizde fayda var. Mobil ödemenin açılması için ya sms ya da dijital operatör üzerinden ”ayarlar” sekmesinden bunun yapılması gerekiyor. Dileyen turkcell müşteri hizmetlerine bağlanarak, ”beklemeden konuş” ayrıcalığı ile mobil ödemenin açılması talebini iletebilir. Turkcell mobil ödemenin açılması için kısa mesaj göndermek isteyen bireyler, cep telefonunun mesaj bölümüne ”MOBİLODEME AC” yazarak doğrudan 2222 numarasına sms atmaları gerekiyor. Ortalama 40 saniye içinde mobil ödemenin açılacağını belirten bir sms yanıtı gelecektir.

Turkcell mobil ödeme açma işlemi yine turkcell müşteri hizmetleri numarası olan 0532 532 00 00 hattını arayarak, bilgi alınabilir. Dileyenler doğrudan 532 numarasını arayarak da iletişim kurarak, mobil ödeme açma servisinin aktif edilmesi talebini iletebilirler.

Turkcell dijital operatör üzerinden mobil ödeme açma servisi ”ayarlar” sekmesinden bakılabilir. Bunu işaretleyip aktif ettiğinizde size bilgilendirici kısa mesaj gelecek ve servisin aktif olup olmadığını belirten bir mesaj turkcell tarafından gelecektir.

Turkcell Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır?

Yukarıdaki işlemlerin aynısını yaparak turkcell mobil ödeme açma servisi aktif edildiği gibi kapatma işlemi de yapılabiliyor. Bunun için cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne ”MOBİLODEME KAPAT” yazarak doğrudan 2222 numarasına sms atmaları gerekiyor. Hızlıca mobil ödeme servisi kapatılabilir. Yine aynı şekilde bu işlemleri dileyenler dijital operatör dileyenler ise turkcell müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorum diyerek 532 veya 0532 532 00 00 numarasını arayarak, kapatabilirler.

Turkcell mobil ödemenin kapatılması sonrasında her hangi bir platformda ödemenin yapılamayacağını belirtelim. Çoğu turkcell aboneleri netflix turkcell mobil ödeme işlemlerini buradan yapmasına rağmen, servisi yenilememek isteyenlerin de sayısı oldukça fazladır. Bildiğiniz gibi netflix dijital bir servis olup burada milyonlarca dizi film vb içerikler barınıyor ve kullanıcılarına ücretli bir şekilde servis ediyor. Aylık cuzi fiyatlar ile netflix aboneliği satın alanlar otomatik ödeme talimatı verebildiği gibi turkcell mobil ödeme servisi ile de buna süreklilik kazandırabilir. Ancak her ay netflix kullanmak istemeyen kullanıcılar, turkcell mobil ödeme kapatma işlemine geçerek ödemenin yapılmamasını sağlayabilirler.

Turkcell Mobil Ödeme Limit Artırma

Ne yazık ki, mobil ödeme işlemlerinde belirli bir limit vardır. Bunun nedeni kullanıcı harici işlemlerin yapılarak, abonelerin zarar etmemeleri içindir. Yani ev ortamında aile bireylerinden birinin sizden habersiz bir şekilde faturalı hattınızı kullanarak mobil ödeme yapıyor sonrasında binlerce TL faturanıza yansıyor. Bu durumu her yıl binlerce kişi çekiyor ve sonrasında mahkemelik olmasına rağmen ceplerinden o tutarlar fazlası ile çıkıyor. Bu kötü durumlar ile karşılaşmak istemeyen kullanıcıları korumak isteyen abonelik şirketleri, mobil ödeme limiti veriyor. Müşterinin talepleri doğrultusunda limitleri artırmak mümkün!

Turkcell faturalı hat sahibi olanlar mobil ödeme limitinin 250-360 TL arasında olduğunu bilmeliler. Yeni hat sahiplerinde ise bu limit daha da düşük olabilir. Ne yazık ki, turkcell mobil ödeme limiti abonelerin talepleri doğrultusuna göre artırılmaz. Bunun için müşterinin abonelik süresine bakılıyor ve otomatik olarak 6 ayda bir artırılıyor. Kredi kartının asgarisini ödediğimizde faiz işler mi?

Turkcell Mobil Ödeme Limit Düşürme

Mobil ödeme limit artırımı yapılabildiği gibi limit düşürme de söz konusudur. Bunun için turkcell müşteri hizmetleri aranmalı ve konu hakkında bilgi talebinde bulunulmalı. Faturalı hat sahibi kimin adına ise o şahsın, doğrudan müşteri temsilcisine bağlanması zorunludur. Aksi takdirde mobil ödeme limit işlemleri pasife alınıyor.

Herhangi bir faturalı hattın kredi limitini artırma veya düşürme işlemleri için müşteri hizmetleri il doğrudan iletişim kurmanız gerekiyor. Yani uygulama üzerinden olmamakla beraber limit düşürme veya artırma için turkcell müşteri hizmetleri bir adım ötenizde olacaktır. Sadece bir kaç dakika içinde sizlerin bilgileri doğrultusunda turkcell mobil ödeme limit işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Mobil ödeme düşürme veya kapatma işlemleri cep telefonundan yapmak isteyenler ise MOBILODEME KAYIT yazıp 2222’e kısa mesaj atarak hızlıca bu işlemi sonlandırabilir. Mobil ödeme kullanmanın amacı, cebinizde nakit para veya kredi kartı olmadığı durumlarda anlık ödeme yerine geçmesidir. Söz konusu mobil ödeme limitler dahilinde işlemlere açıktır. Limitin yetmediği durumlarda alışveriş gerçekleşmez.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku