Para Kazandıracak El Sanatları İş Fikirleri 2023 Evden Çalışarak Para Kazanma

Ek iş arayanlar, el becerisi yüksek olan bireyler kısa sürede iş bulabildiği gibi yapmış oldukları el sanatları iş fikirleri sayesinde 2023 yılı dahilinde hızlıca çok para kazanabilirler. Bu kazanç sayesinde işletme açabildikleri gibi yakın çevresi hatta il, ilçe dışına kadar sipariş gönderebilir. Ancak ne iş yapacakları konusunda kararsız olanlar olduğu gibi nereden başlayacaklarını bilmeyenlerde çok fazla. Hali ile ha bugün ha yarın derken, aylar arka arkaya diziliyor!

El sanatları iş fikirleri ev yapımı hobiler

Pandemi nedeni ile sürekli evde kaldığımız bugünlerde işten çıkarılan yüz binlerce vatandaş olduğu gibi ekonomik şartlarında giderek büyümesi nedeni ile farklı iş kollarına girişmek isteyenler oldukça fazla. Girişimci fikirleri her yıl artsa da, iş bulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Günümüz şartlarında üniversite mezunu olsanız dahi hemen iş bulamadığınız gibi yanlış bir bölümü kazanıp bitirmekte sizleri biçare durumuna düşürebilir.

Ev yapımı hobiler fikirlerine sayısız örnekler verilebilir ancak burada asıl önem arz eden, yapılan hobi fikirleri sayesinde bunların satılıp para kazandırmasıdır. Bunun için nelerin yapılması gerektiğini dile getirerek kısa sürede yapılan el sanatları iş fikirleri sayesinde parada kazanabileceksiniz.

El sanatları ile nasıl para kazanabilirim?

Para kazanmak zor olsa da, hobi sayesinde kısa sürede para kazanabilirsiniz. Fotoğraf çekerek, ürün üretip satarak, şarkı söyleyerek hatta sokak ortasında video çekerek bile para kazanabilirsiniz. SMA hastalarına devlet yardımı!

    • Mum yapıp satmak ; Sizlere hemen zor gelebilir, yahu mum nasıl yapacağım evde mum malzemesi yok diyebilirsiniz. Ancak burada bildiğiniz sıradan mumları yapmayacaksınız. Alıcısı olan süreklilik arz eden ve hediyelik mum diye tabir edilen mumların üretimi ve satışını yapacaksınız. Bizim satacağımız kesim hediyelik eşya dükkanları olacaktır. Buralara yapmış olduğunuz cicili bicili ufak mumları satacaksınız toptan olarak. Ürünleri yapmadan önce bu gibi iş yerlerine giderek fiyat talep edin ve bir adet satın alın, evde nasıl yapacağınızı net ortamında araştırabilirsiniz. Ancak en kısa mum yapılış şekli; büyük mumları eriterek, kalıba döküp renk boyası ile eşleştirip şekil vermek olacaktır. Genelde en çok satılan mum türleri; kalp şeklinde ve düğün hediyesi olan odun içindeki mumlardır.
hediyelik mum satın al
  • İğne – Tığ Oyası, Lif, Papik, Nakış işi yapıp satmak ; Bu iş tam da bayanlara yöneliktir. Bildiğiniz gibi hanımlar, gerek çeyizler gerekse de kendileri için evin birçok yeri için nakış yapar veya satın alır. Sizlerde iğne oyası başta olmak üzere birçok modeller arasında en fazla tercih edilenlere göre seçerek, onları yapıp çevreniz ile paylaşarak para kazanabilirsiniz. Net ortamında iğne ve tığ oyası fiyatları 90-150 TL arasında değişmektedir. Kaneviçe gibi birçok tasarımı kolayca bulabilir ve bunların satışını yapabilirsiniz.
el işi ile para kazanmak
  • 3D yazıcı ile ürün yapıp satmak ; 3D teknoloji ağı giderek büyümektedir. Çizimler, grafikler her ne kadar bunları bulup cihaza aktarmak sıkıntı olsa da, seri bir şekilde üretim yaptığınızda net ortamında satışını yapabilirsiniz. Ancak uyarıda bulunalım 3D yazıcının maliyeti ve parçaları oldukça pahalı olup, esas önemlisi çizilecek olan ürünlerin 3D çizimleridir. Bimde worldpuan geçiyor mu?
3d yazıcı
  • Fotomodel olarak para kazanmak ;  Fotomodel için bay bayan fark etmiyor. Ancak çoğunluğu bayanlara hitap ediliyor. Firmaların ürünlerin tanıtımı ve pazarlaması için ürünlerin fotomodel üzerinden tanıtılması gerekmektedir. Ajanslar aracılığı ile tanıtımlar yapılsa da, firmalar büyük paraları kaptırmak yerine amatör olanlar ile çalışabiliyor bazen. Sizlerin burada yapması gereken firmaların telefon numaralarını aramadan önce foto çekimi yapan bir arkadaşı bulup resimlerinizi onlara göndermeniz.
foto modellik yapmak
  • Sokaklarda video çekip para kazanmak; Sizlere zor gelebilir ancak bir cep telefonu dahilinde sokak röportajı dahi yaparak çektiğiniz videoları youtube.com kanalınıza atarak kısa sürede viral videolar çekerek, para kazanmayı aktif edebilirsiniz.
  • Tiktok ile para kazanmak; Her ne kadar saçma gelse de, bayanların çoğunun tiktokta hediye (para yerine geçer) almak için neler yaptıklarını az çok biliyorsunuz. Eğer ki, tiktokta kimse beni görmesin ancak para kazanabilirim diyorsanız, bir maske takarak da farklı hareketler yaparak tiktok üzerinden para kazanabilirsiniz. En basitinden yakın bir arkadaşım günde 1200 TL kazanıyordu!
tiktok ile para kazanmak
  • Anahtarlık yaparak para kazanmak isteyenler ise epoksi ürünleri ile gündelik bazda binlerce TL kazanabilir. Söz konusu epoksi akışkan bir yapıya sahip olup, epoksi kalıplarına bir kaç malzeme bırakarak, şekil verip kurumasını bekliyorsunuz ve sonrasında anahtarlık veya hediyelik eşya olarak süsleyip, satışını yapacaksınız.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku