Sıfır Faizli Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır, Başvuru Şartları 2023

İş kurmak isteyenler sıfır faizli kosgeb kredisi başvurusu şartlarını yerine getirdikten sonra hayal ettiği iş fikirlerini gerçekleştirebilir. Bildiğiniz gibi geçmiş yıllarda sıfır faiz kosgeb.gov.tr ile devlet destekli krediler, esnafa, kobilere ve girişimcilere faizsiz bir şekilde verilmiştir. Bu miktarları alan bireyler veya kurumlar, ilk yıl geri ödemesiz, sonraki yıllar ise 3 ayda bir taksit dahilinde aldıkları parayı geri ödemekte idiler.

Sıfır Faizli Kosgeb Kredisi 2023 Kosgeb Gov Tr

Esnafların ve girişimcilerin, kredi desteğine ihtiyaç duyduklarında zaman ilk tercihleri KOSGEB olmaktadır. KOSGEB’in uzun adı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’dır. KOSGEB’in en temel amacı, Türkiye’de yer alan küçük ve orta ölçekli işletmelerin ülke ekonomisindeki etkinliğini ve rekabet gücünü arttırmaktadır. Aynı zamanda Türk sanayinde hem entegrasyonu hem de ekonomik gelişmelere ayak uydurmayı gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş bir kamu kurumudur. KOSGEB hemen hemen her esnafa ve girişimciye faizsiz kredi desteğinde bulunmaktadır.

Sıfır faizli KOSGEB kredisi başvurusu şartlarını yerine getirmiş olmanız gerekiyor. Eğer bu şartları yerine getiremiyorsanız, KOSGEB kredisini hiçbir engele takılmadan alabilirsiniz. Sizler için KOSBEB kredisi nasıl alınır detaylı bir şekilde açıkladık. Ödemelerin her 6 ayda bir ödendiği bu kredi türünde faiz oranları genelde %0 ile karşımıza çıkıyor ve ilk 6 ay geri ödemesiz taksit atlatabilirsiniz.

Sıfır Faizli Kosgep

KOSGEB’de hem esnaflar için hem de girişimciler için ayrı ayrı birden fazla başvuru çeşidi bulunmaktadır. KOSGEB’in bir diğer amacı ise işletmelerin etkinliğini arttırmanın yanında, esnaflardaki istihdama destek olması ve aynı zamanda üretimdeki kalitenin arttırılmasıdır. Sıfır faizli KOSGEB kredisi bu amaçlarla verilmektedir. E-Devlet üzerinden ve KOSGEB gov tr sitesi üzerinden başvuru yapmanız mümkündür. Sıfır Faiz KOSGEB gov tr sitesinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Günümüz şartlarında sifir faiz.kosgeb.gov.tr aracılığı ile 2023 kosgeb kredisi başvuruları açılacak. Ancak gereken şartlar konusunda henüz net bir bilgi paylaşılmamış. Önümüzdeki aylarda torba yasası 2023 kanun kapsamında desteklerin içerikleri ve kimleri kapsayacağı açıklanacak. Öte yandan sıfır faizli kosgeb kredisi ile işletmeler büyük rahatlığa kavuşacak.

Önceki yıllarda sıfır faizli kosgeb kredisi alanlar durumundan oldukça memnun diyebiliriz. Hem iş sahibi oldular hem de çok uygun bir şekilde nakit para buldular.

Sıfır Faizli Kosgeb Kredisi kosgeb.gov.tr

KOSGEB kredisinin birtakım şartları vardır. Bu şartları eğer yerine getirebiliyorsanız kısa süre içinde kolaylıkla KOSBEG desteğinden faydalanabilirsiniz. Sıfır Faiz KOSGEB kredisinden yararlanabilmek için öncelikle daha önce KOSGEB’den kredi almamış olmanız gerekiyor. Yani KOSGEB’den en fazla bir defa kredi alabiliyorsunuz. Ayrıca esnafların sıfır faiz KOSGEB kredisini alabilmeleri için, işletmelerinin faal durumda olması gerekmektedir.

Sıfır faizli kosgeb kredisi sayesinde iş kurabilir var olan işinizi veya işletmenizi büyütme fırsatı yakalayabilirsiniz. Esnafa faizsiz kredi konumuzu da inceleyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi pandemi döneminde artan masraflara ek olarak işletmelerin iş yapamaması nedeni ile çoğu işletme kepenkleri indirmişti. Pandemi destek paketleri sayesinde bir nebze ayakta kalmayı başaranlar, 2023 kosgeb desteklerinin bir an önce devreye girmesini bekliyor.

Esnafa verilen KOSGEB kredisi anlaşmalı bankalar üzerinden gerçekleştirildiği için, esnafın bu bankaların kara listesinde bulunmaması gerekiyor. KOSGEB kredisinde yer alan bir diğer şart ise, bakanlık tarafından ayrılan bütçenin ödenek miktarı esnaf tarafından tamamlandığında, KOBİ’lere verilen kredi desteği durdurulmaktadır. Destek durdurulduktan sonra esnaflar sıfır faiz KOSGEB kredisinden bir daha yararlanamamaktadırlar.

Kosgeb Sıfır Faiz 2023

KOSGEP 2023 yılında aşağıdaki bankalar ile anlaşmalı olarak kredi desteğini sağlamaktadır. Eğer bu bankaların kara listesin yer alıyorsanız, sıfır faiz KOSGEP kredisinden faydalanmanız biraz zor olabilmektedir.

● Halk Bankası
● Garanti
● Yapı Kredi
● QNB Finansbank
● Denizbank
● Akbank
● Ziraat Bankası
● Yapı Kredi

Bankalardaki KKB notunuzu temizlemeniz sizin faydanıza olacaktır. Geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren sicil affı yasası sayesinde esnaflar borçlarının tamamını tek bir seferde ödeyebiliyor veya borçlarını taksitlendirebiliyorlar. Eğer bankalarda borcunuz bulunuyorsa sıfır faiz KOSGEP kredisinden yararlanmanız için çok geciktirmeden gerekli işlemleri yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde kredi desteğini alamayabilirsiniz.

Ayrıca KOSGEB dışında kaymakamlıklara bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları da 15 bin liraya kadar hibe desteği vermektedir. Aynı zamanda bankaların esnaflara ve girişimcilere verdiği birçok kredi vardır. KOBİ kredileri, ihtiyaç kredileri gibi kredilere başvurabilirsiniz. Eğer kredi bankalardaki kredi notunuz yüksekse bankaların bu kredi desteklerinden hızlı ve kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku