Ziraat Katılım Bankası Kar Payı Hesaplama 2021

0

Katılım bankaları ülkemizde var olup, kar veya zarar etme durumlarına göre bu miktarları, yatırımcıları ile paylaşmakta. 2021 yılı ziraat katılım bankası olarak kar payı hesaplaması yapmak isteyenler bir kaç detaya önem vermeleri gerekiyor! Yatırımcılar veya parasını değerlendirmek isteyenler, ziraat katilim hesaplama ile hayal ettiği tutarı hesaplarında görebilir. Riskin en azami olduğu yatırım katılım bankaları her yıl ülkemizde büyük öneme sahiptir.

Ziraat Katılım Bankası Kar Payı Hesaplama

Eğer elinizde belli bir miktarda nakit paranız var ise bunu en doğru şekilde değerlendirmek istersiniz. Günümüzde gayrimenkul ve araç yatırımları pek fazla kazanç vermediği için en doğru tercih elbette ki katılım hesapları. Peki katılım hesaplarının işleyiş mantığı nedir? Öncelikle bunu inceleyelim. 50000 TL için getiriye bakarsak;

Klasik katılım hesabı açılması halinde:

  • 1 ay vade sonunda % 9,47 net kar oranı üzerinden 403 TL,

Bankalar mevduat hesapları açarak sizin paranızı içeride tuttukları sürece size bir faiz öderler. Katılım hesaplarında ise siz fonlara açık olursunuz. Böylelikle yapılan işlerden gelen kâr sayesinde ana paranız ile kazanç sağlamış olursunuz. Katılım bankalar arasında ise en çok göze çarpan isim elbette ki Ziraat Bankası.

Ziraat Katılım Hesaplama

Peki Ziraat Katılım Bankası kar payı hesaplama işlemini nasıl gerçekleştirebiliriz? Elimizde olan ana paramızı ne kadar süre ile yatırdığımızda ne kadar oranda bir kazanç sağlarız? İşte bunların hepsini öğrenmek çok basit. Yapmanız gereken tek şey Ziraat Katılım Bankası’nın resmi internet sitesine girerek Ziraat Katılım Hesaplama sekmesine tıklamanız. Açılacak olan sekme içerisinde elinizde olan para miktarını tuşlamanız ve vade seçmeniz gerekiyor. Bu vade minimum 32 gün olmak kaydıyla 1095 güne kadar uzayabiliyor. Vade süresi uzadıkça bankanın size verdiği kâr oranı da artış gösteriyor. Eğer sizde ziraat bankası katılıma dahil olmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit.

Öncelikle Ziraat Katılım Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek Ziraat Katılım Hesabı açmak istediğinizi söylemeniz gerek. Daha sonra sizinle bireysel müşteri bölümü ilgilenecektir. Hesabınızı açtıktan sonra dilerseniz bankadan, dilerseniz internet sitesi üzerinden hesabınızda ki paranızı kolaylıkla katılıma dahil edebilirsiniz. Üstelik faiz gibi bir durum olmadığı için dini değerlerine önem veren insanların daha çok tercih ettiği bir alandır.

Ziraat Katılım Hesabı

Faizsiz şekilde paranız bankada durduğu sürece para kazanmak istiyorsanız en iyisi Ziraat Katılım Bankası! Katılım hesabının açılması için en az 250 TL ile giriş yapılması gerekiyor. En az olarak 1 ay vadeli açılan katılım hesapları, 3 ve 6 ay şeklinde de açılabilir. Ancak müşterilerin taleplerine göre gün sayısı şeklinde de hesaplar devreye girebilir. En fazla olarak 3 yıl vadeli katılım hesabı açılabiliyor. Bu hesaplardaki kar hesaplamasına baktığımızda bileşik faiz ile kar payı verilir. Düzenli olarak ödemeler yapılmakla beraber, gelir vergisi ödenmektedir. Bu nedenle tutar ne olursa olsun gelir vergisi gün sonunda kesintiler dahilinde hesabınıza yansır. Söz konusu ziraat katılım kar payı hesaplama yapmak için şubelerden, internet bankacılığı üzerinden de bilgi alınabilir.