Bakım Ücreti Alanlara 1000 TL Destek

Evde bakım parası alanlara bakım ücreti adı altında 1000 TL destek parası verilecek!

Evde bakım parası alanlara bakım ücreti adı altında 1000 TL destek parası verilecek! Hükumetin daha önce açıkladığı torba yasa hazırlığında belirttiği gibi evde bakım maaşı alanlara 1.000 tl destek parası, ödemelerinde sona gelindi.

Söz konusu destek parasının evde bakım maaşı alanlara özel olarak yılda bir defaya mahsus olarak yılın belirli ayında ödenmesi belirtilmekte. Ancak ne zaman bu paranın ödeneği konusunda henüz somut bir tarih verilmemiştir. Ancak edinilen son bilgilere göre bakım parası alanlara destek parası ödemeleri 2021 yılının ocak ayında başlama ihtimali bulunmakta.

Evde Bakım Parası Alanlara Devlet Yardımı

Bakım parası 2021 yılı dahilinde 1465 lira olmakla beraber, bakıcı parası alanların der yandığı birkaç husus bulunmakta. Bunlar;

  • Bakıcı parası alanların sigortalı olmaması
  • Bakıcı maaşı alanların farklı bir işte çalışamaz olması
  • Verilen maaş miktarlarının geçim sıkıntılarına çare olmaması

Bu gibi sıkıntıların daha kötü olmaması adına devlet bu konuda 620 bin aileye farklı yönergeler dahilinde yeni bir torba yasası hazırlamakta. Gelecek olan düzenlemeler dahilinde yılın belirli ayında 1000 TL destek parası verilecek. Yine bunlar arasında önemli hususlardan biri de malulen emekli konuları olacak. Belirli süre bakıcılık hizmeti yapanlar, belirli şartlar dahilinde emekli olabilecek.

Bildiğiniz gibi bakıcıların yükü çok ağır, zira bakmakla yükümlü oldukları engelli veya hasta şahısların bakımı çok ağır. Bununla beraber devletin bu bireylere vermiş olduğu bakıcı parası ise sadece 1465 lira. Bir asgari ücret ise 2200 lira üzerinde bu durum bu gibi maaş alan bireylerin işine dört elle sarılması için bir imkan gibi görünse de, aldıkları paranın çok az olduğu ve yetersiz geldiği görülmektedir.

Evde Bakım Parası Alanlara 1000 TL Destek

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi evde bakım parası alanlara 1000 TL destek parası ödemelerinin 2021 yılında devreye girmesi bekleniyor. Bakanlık konu hakkında şuan için sessiz kalsa da, bakanlığı bağlı derneklerin bizlere iletmiş olduğu bilgiler neticesine göre bu paranın verilmesine kesin gözü ile bakılmakta.

Bakıcı parası her ayın belirli günlerinde yatmakla beraber, ne yazık ki tüm illerin ödemeleri düzensiz bir şekilde yatırılmakta. Bu nedenle vatandaşlar her ay sürekli olarak, bakım maaşı yatan iller konusunda araştırma yapmakta. Web sitemiz ile artık evde bakım parası yatan illeri öğrenmek çok ama çok kolay olacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku