Bankkart Lira Geçen Akaryakıt İstasyonları 2023

Ziraat bankkart anlaşmalı akaryakıt istasyonları sayesinde bankkart liraları kullanmak mümkün. Üstelik bankkart lira geçen akaryakıt istasyonları sayesinde araçlarınıza akaryakıt alabilirsiniz. Ziraat bankası kredi kartı ile akaryakıt alımında kazanılan ve biriktirmiş olduğunuz combo lira veya bankkart liraları, akaryakıt istasyonlarında kullanabilir harcayabilirsiniz. Bu nedenle banka müşterilerinin aklında; bankkart lira nerede kullanılır 2023 sorusu yatmakta.

Bankkart Lira Nerede Kullanılır 2023

Bireyler bankkart lira nerede kullanılır şeklinde arama yaptığında hızlıca çözüm bulmak ister. Bildiğiniz gibi kart harcamalarında anlaşmalı üye iş yerlerinden yaptığınız takdirde puan veya lira kazanırsınız. Harcamalarını ziraat kredi kartı olan bankkart ile yapmanız durumunda daha fazla lira toplamak mümkün. Biriktirilen bu bankkart lira hakkında tüketiciler, nerede kullanacaklarını ve hangi alışveriş sitelerinde geçerli olduğunu tam olarak bilmemekte.

Öncelikle şunu bilmenizde fayda var; çoğu bankalar kart kampanyası düzenlerken, gereken şartları sağlamanız durumunda bu puanları yükler kredi kartınıza. Yine aynı şekilde kredi kartı olmasa dahi banka kartı ile de alışveriş yaparak bu gibi kampanyalardan yararlanmak mümkün.

Bankkart lira nerede kullanılır 2023 yılında en fazla talep edilen soruların başında gelmektedir. Banka ile yapılan görüşmelerde bankkart lira aşağıdaki sitelerde ve alışveriş merkezlerinde geçerlidir. Dilerseniz harcama yapmadan önce ilgili görevliye, bankkart lira puan geçip geçmediği sorulmalıdır. Ancak bilgiler reel olup bizzat denenmiş ve bankkart lira geçtiği saptanmıştır.

 • Hepsiburada.com
 • n11.com
 • A101.com.tr
 • Migros
 • Kipa
 • Giyim Mağazaları
 • Defacto
 • Suvari
 • Mavi
 • Decathlon
 • Zara

şeklinde sıralanabilir.

Bankkart Lira Geçen Akaryakıt İstasyonları

Bankkart lira aynı zamanda combo lira olarak da adlandırılmaktadır. Bu nedenle kazanmış olduğunuz puanlar ziraat bankası çatısı altında ise aynı işyerlerinde kullanmak mümkündür. Bildiğiniz gibi akaryakıt alımı süregelen bir ihtiyaç olmakla beraber, sürücüler için aracın gidip gelmesi ve işlemlerin devamlılığı açısından çok önemlidir.

Depolar, cepteki bütçeye göre şekillense de, ara sıra akaryakıt istasyonları bir banka ile anlaşarak her ay farklı bir kredi kartı kampanyası düzenlemekte. Bunlar arasında opet, petrol ofisi, shell ve BP bilinen markalar olup, bu firmaları takip ederek kampanya şartlarını sağlamanız koşulu ile bedava akartakıt (benzin otogaz vb.) kazanmak mümkün.

Kazandığınız veya biriktirdiğiniz bankkart lira geçen akaryakıt istasyonları öğrenmek için aşağıdaki listeye bakabilirsiniz. Bunlara bakarsak;

 • Petrol Ofisi
 • Opet
 • Shell
 • GO petrol
 • Lukoil

şeklinde sıralanır. Bankkart kredi kartı ziraat bankasının 2021 yılında eski adı ile combo kart ile değiştirdiği önemli bankacılık ürünleri arasında. Bankkart özelliklerini incelediğimizde birçok ayrıcalık söz konusu tüketiciler için. Her 10 TL üzerinde harcama yapıldığında sizlere bankkart lira vermesinin yanı sıra çekmek istediğiniz nakit avansı taksitlendirme veya öteleme yapma imkanı sunar.

Akaryakıt istasyonlarda kart puanlarınızı kullanmak için ilgili bankanın pos cihazı bulunması gerekiyor. Aksi takdirde kart puanları kullanmak mümkün değildir. Bu nedenle shell, opet ve petrol ofisi çoğu şubelerinde çoğu bankanın pos cihazları bulunuyor.

MOBİL ÖDEME NAKİTE ÇEVİRME

Bankkart lira ile öde ne demek?

Öde geç sistemi genelde akaryakıt istasyonlarında, araçlarınıza akaryakıt dolum esnasında nakit işlemlerin hız kazanması için devreye alınmıştır. Burada bankkart lira ile öde işlemi de yine aynı şekilde olup, kartınızda bulunan nakit paranın bu gibi işlemlerde kullanılması içindir.

Günümüz şartlarında artan teknolojik faaliyetler neticesinde ödeme işlemleri mobil cihazlar ile yapılıyor. Sadece yanınızda taşıyacağınız cep telefonunuz ile birçok bankacılık işlemleri yapılabiliyor. Para transferleri, hesap hareketlerine bakmak, döviz alım satımı, altın ve gümüş gibi değerli madenlerin alım satımı dahi yapılabilir. Hatta borsada hisse senedi alım satımı, viop, fon alım satımı da örnek verilebilir.

Bankkart lira devrediyor mu?

Bankkart lira ne yazık ki, devretme özelliği yoktur. Tıpkı worldpuan, maxi puan gibi bunlarında devretme özelliği yoktur. Banka ve kredi kartı puanları içinde devretme özelliği olan chip paralar var olması tüketicilerin tercihlerini akbank kredi kartlarından yana kullandıkları görülmüştür.

Bankkart lira devrediyor mu; yanıtımız hayır olacaktır! İlgili bankkart kampanyaları dahilinde tarihleri geçtiğinizde kazanmış veya biriken bankkart liralarınız yanacak ve kartınızdan silinecektir. Bireyler ayrıca bankkart lira ne zamana kadar geçerli, sorusuna da yanıt arayabilir. Buna baktığımızda kampanya süresine kadar kazanmış olduğunuz bankkart liraları kullanabilirsiniz. Ancak süresi geçen kampanyalar içinde kullanmadığınızda kart puanlarınız silinir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku