Paraf Puan Nerede Kullanılır 2024 Paraf Para Harcama

Halkbank paraf puan geçen yerler 2024 yılı dahilinde paraf puan nerede kullanılır sorusuna yanıt arayan banka müşterileri, kazanmış ve biriktirmiş oldukları paraf puanları harcama ve yapmak için nasıl bir yol izleyeceğini tam olarak bilmemekte.

Söz konusu paraf puanlar, belirli internet alışveriş siteleri, mağazalar ve benzin istasyonlarında geçerli. Buna karşın diğer banka kredi kartları ile kıyaslandığında kısıtlı bir alan söz konusu olduğu söylenebilir. Söz konusu paraf puan kullanılan internet siteleriparaf puan nerede harcanırparaf puan nerede kullanılır sorusuna aşağıdaki ekrandan yanıt bulabilirsiniz. Paraf para A101, Şok ve BİM’ de geçmemektedir Sadece Migros da geçiyor.

Paraf Puan Nerede Kullanılır 2024

Kredi kartları, birçok olumlu ve olumsuz yana sahiptir. Yıllık ödenen kredi kartı aidatları, yüksek faizler, pos cihazlarının çalışmama durumu gibi olumsuz yanlarının yanı sıra özenli ve dikkatli kullanımları durumunda gayet makul çözümler de sunmaktadır. Vade farksız taksit yapma olanağı, sonradan taksitlendirme seçeneği, yapılan ödemenin bir ay kadar sonra ödeniyor olması, nakit taşıma zorunluluğundan kurtarması gibi olanaklar da kredi kartlarıyla edinilebilir.

Birçok kredi kartı, ayrıca puan da kazandırmaktadır. Kredi kartını çıkartan bankanın sanal veya fiziki pos cihazı üstünden yapılan ödemeler, aynı bankanın kredi kartının kullanımı durumunda belli oranlarda müşteriye puan kazandırmaktadır. 100 TL için 0,01 TL’den 0.25 TL’ye dek puan kazanımı mümkündür.

Paraf Puan Kullanılan Siteler 2024

Kazanılan puanlar yıl boyunca birikmeye devam etmektedir. Bazı bankaların belli periyotlarda, genellikle her yeni yıl puanları silerken, özellikle kamu bankalarında puanlar sonraki yıllara devretmektedir. Biriken puanlar aynı bankanın pos cihazında kullanılabilir. İsteğe göre tüm puanlar veya bir kısmı alışveriş esnasında kullanılabilir. Ayrıca yapılan alışveriş tutarının tümü bu puanlarla ödenebilir ya da bir kısmı karşılanabilir.

Halkbank tarafından piyasaya sürülen Paraf, farklı tip kartlarıyla müşterilere sunulmaktadır. Bu kredi kartındaki puanlara ise Paraf Para ismi verilmekte olup 1 Paraf Puan, 1 TL’ye eşittir. Bu puanların kullanımı ise, sadece üye işyerlerinde mümkündür. Bu sitelere bakarsak;

  • N11.com halkbank paraf para puan geçen siteler arasında
  • Teknosa.com yine aynı şekilde paraf puan harcama yapılabilir.
  • E-bebek.com bebek sitesi olup, sepetteki harcama tutarını, halkbank paraf puan kart ile çekilebilir.
  • Turna.com ile uçak bileti alımlarınızda paraf puan para tutarından çekim yapılabilir.

şeklinde sıralanabilir. Bildiğiniz gibi kart puanları, yıl sonunda kullanılmadığında silinebilir bazı bankalar tarafından. Bu nedenle kartınızda para puan, chip para, maxi puan, bonus vb. puanlar bulunuyor ise kesinlikle yıl sonu gelmeden herhangi bir markete giderek kullanmanızı öneriyoruz.

Paraf Puan Nerelerde Kullanılır 2024

Bankayla üye işyerleri arasındaki anlaşmalar belli sürelerle yenilenir veya bitirilir. Bu yüzden de güncel işyerlerini kredi kartının internet sitesinden incelemek daha doğru olacaktır. “Program Ortakları” üstünden sektörü de belirleyerek puanların kullanılabileceği işyerleri il ve ilçe bazlı olarak sorgulanabilir. Ayrıca direkt firma adı yazılarak program ortağı olup olmadığı da kontrol edilebilir. Axess chip para geçen yerler hakkında.

Paraf puan geçen yerler olarak Alpet, Allianz sigorta, Altınbaş, Altınyıldız, Anadolu sigorta, Anı tour, arzum, Atasay, Atlas jet, Atasun optik, Avon mağazaları, Aviva, Babil.com, Bimeks, Boyner, Carefour SA, cicek.com, Colins, Collezione,

Paraf para kazanmak için oranları dahilinde yaptığınız alışveriş tutarına göre puan kazanırsınız. 100 TL’lik alışveriş yapanlar harcamalarını kredi kartı türü olaran paraf ile yaptıklarında 1 TL yani 1 paraf para kazanıyor. Böylecek biriktirmiş olduğunuz paraf paraları belirli alanlarda kullanabilirsiniz. Biriktirmiş olduğunuz paraf puan paraları sorgulama yapmak için halkbankası internet bankacılığı üzerinden kredi kartı bölümünden bakmak mümkün. Ayrıca 0850 222 0 400 halkbank diyalog hattını arayarak da paraf puan sorgulama yapabilirsiniz.

Ortak pos cihazlarından halkbank paraf para harcanması söz konusudur. Ayrıca üye iş yerinde halkbankası pos cihazı var ise oradan da puan geçmektedir. Paraf karttan paraf para çekilmesi için dediğimiz gibi harcamanın üye iş yerinden yapılması gerekiyor. Söz konusu kazanılan ve birikmiş olan paraf puan son kullanma tarihi 31 aralık 2022 yılına kadar devam etmekte. Ancak banka bunu değiştirme hakkına sahiptir. Paraf para puan ile chip para kıyaslandığında ikisinde de çok fazla kart kampanyaları olduğunu görüyoruz ancak yine de chip para olan akbank hizmetleri daha da başarılıdır diyebiliriz.

Paraf para geçen yerler alışveriş siteleri tam liste için buradan.

Parafpara Nasıl Öğrenilir?

ParafPara, Halkbank tarafından müşterilerine sunulan bir ödül programıdır ve kart harcamaları üzerinden kazanılan puanları kullanarak çeşitli avantajlardan yararlanma imkanı tanır. Bu özel avantajlardan biri de ParafPara’nın internet alışverişlerinde kullanılabilme olanağıdır.

Parafpara miktarını öğrenmek isteyenler;

  1. Halkbank internet bankacılığına girerek, ilgili kartı seçip içindeki puan bilgileri sekmesinden
  2. Halkbank mobil şubeye girerek, kredi kartı seçilip kart puanı sekmesinden
  3. Halkbank diyalog veya halk bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 0 400 aranarak öğrenmek mümkün!

Parafpara Nasıl Harcanır?

Müşteriler, ParafPara bakiyelerini Halkbank’ın resmi internet bankacılığı veya mobil uygulaması üzerinden takip edebilirler. Harcama yapmak istedikleri yerde, ödeme aşamasında ParafPara kullanım seçeneğini tercih ederek birikmiş olan puanlarını kullanabilirler. Bu harcamalar genellikle alışveriş, akaryakıt, giyim, yeme içme gibi çeşitli kategorilerde geçerli olabilir.

ParafPara, müşterilere özgü bir avantajlar dünyası sunarken aynı zamanda kullanım kolaylığıyla da dikkat çeker. Müşteriler, harcamaları karşılığında kazandıkları ParafPara puanlarını çeşitli alanlarda kullanarak bütçelerine katkıda bulunabilir ve alışveriş deneyimlerini daha keyifli hale getirebilirler.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku