Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar 2021

Bireyler mevcut borçlarından kurtulmak için bankalardan ihtiyaç kredisi çekebilir. Diğer adı ile borç temizleme kredisi adı altında başvurusu yapılan bankacılık ürünleri 2021 yılında da sizler ile olacak. Düşük faizli borç veren bankalar mevcut olup, başta ziraat bankası ve cepteteb gelmekte. Bankalar ile iletişim kurarak, tüm bankalardaki mevcut borcunu tek bir bankada toplayarak kısa sürede borç temizlemek mümkün!

Borç Temizleme Kredisi

Borç temizleme kredisi pek çok yerde parça parça olan borçlarınızı tek bankada toplamanızı sağlayan, isterseniz kredi borcunuzu yeniden vadeyi ve kapatmanızı sağlayan kredidir. Bir nevi kredi yapılandırma olarak da adlandırılabilir. Bunun için bir çok banka; borç yapılandırma kredisi sunar. Borç temizleme hizmeti sunan bankalar arasında önem arz eden kilit noktalardan biri kredi faiz oranlarının düşük olmasıdır.

Borç temizleme kredisi, yapılandırma ve borç kapatma kredilerinin özelliklerini taşıyan kredidir. Bu krediyi yapılandırma kredisine benzetebilirsiniz. Pek çok kişinin bankalara, kişilere ve şirketlere borcu vardır. İnsanlar bu borçları ödeyememekte, geciktirmekte ve ne yapacaklarını bilememektedirler. Borç temizleme kredisi bu kişilerin aslında ihtiyaçları olan şeydir. Çünkü bu kredi sayesinde tüm borçları temizlemek ve daha sonra tek bankaya ödeme yapmak mümkündür.

Bankalar ihtiyaç kredisi ve bireysel tüketici kredisi özellikleri taşıyan borç temizleme kredisini ihtiyacı olan kişilere sunmaktadırlar. Özelikle de birden fazla kuruma ve bankaya birden fazla kredi ve kredi kartı borcu olan kişiler, bu kredileri alarak borçlarını rahatça kapatılabilir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus aldığınız kredinin uzun vadeli olsa da düşük faizli olmasıdır. Yüksek faizli krediler pek işinize yaramayacaktır.

Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar

Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank ve QNB Finansbank borç temizleme kredisi veren bankalardır. Bu bankalar borçlarını temizlemek isteyen müşterilere uzun vadeli kredi vermektedirler. Kredi borçlarını tek bankada toplamak isteyenlere 48 ay vadeli kredi sunarken, kredi kartı borçlarını tek bankada toplamak isteyen müşterilere 72 aya varan vadelerle kredi vermektedirler.

Bankalardan borç temizleme kredisi alırken, bankaların verdiği kredilerin ne kadar avantajlı olup olmadığı ile ilgili ufak hesaplamalar yapmanız gerekir. Yani bankadan aldığınız kredinin geri ödeme tutarı eklenen yüksek faizle birlikte sizin toplam borcunuzdan daha fazla olabilir. Bu durumda o krediyi almanız pek akıllıca bir iş olmayacaktır. Bu nedenle alacağınız borç temizleme kredisini iyi seçmeniz gerekir.

Borç temizleme kredisi almak için kredi notunuzun çok düşü olmaması gerekir. Bu nedenle borçlarınızı ödeyememek ya da ödemekte zorlanacağınızı ön gördüğünüz zaman bankalara borç temizleme kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Çünkü borçlarınızı uzun süre geciktirmek veya ödememek sonra bankalardan borç temizleme kredisi almanız çok zor olacaktır. Kara listeye girmeniz durumunda zaten hiçbir banka size kredi vermeyecektir. Bu yüzden erken başvurmakta yarar vardır.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku