E-DEVLET ADLİ SİCİL KAYDI SORGULAMA

Adli sicil kaydı sorgulama işlemleri artık edevlet aracılığı ile ulaşmak mümkün!

Vatandaş adli sicil kaydı olarak da adlandırılan sabıka kaydı sorgulama işlemleri e-devlet bünyesinde şifreniz dahilinde kolayca bakılıp, öğrenilebilir. Bunun için sizlere edevlet şifresi gerekiyor ki, bunu da size en yakın ptt (postane) şubesine giderek, yanınızda T.C. kimlik kartını ibraz etmeniz dahilinde 2 TL ücret kesintisi ile beraber verilmektedir. Birçok vatandaşın aklında ise adli sicil kaydı nereden alınır sorusu geçmekte! Öncelikle bu kaydı dilerlerse, edevlet üzerinden kendi şifreleri ile beraber alabildikleri gibi dilerlerse de, en yakın il veya ilçe nüfus müdürlüğüne şahsen giderek de alınabilir…

E-Devlet Adli Sicil Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılabilir?

Suç kayıtlarının arşivlendiği, daha çok sabıka kaydı olarak bilinen adli sicil kaydı hemen herkesin kimi durumlarda ihtiyaç duyduğu bir belgedir. Bu resmi evrak, kişinin hangi tarihlerde hangi suçlardan sabıkasının olduğunu göstermektedir.

İş başvurularında, yüksek öğrenim başvurularında, burs veya destek taleplerinde istenilebilen adli sicil kaydı iki şekilde temin edilebilmektedir. Fiziki olarak başvuruda bulunmak isteyenler, adliye binalarında bulunan ilgili noktalardan, kaymakamlıklardan ya da büyük elçiliklerden bu resmi evrakı alabilmektedir. Diğer yol ise online olarak e-Devlet üstünden almaktır. Ayrıca konumuzda çift sorgulu adli sicil kaydı hakkında da önemli bilgiler bulunmakta.

Adalet Bakanlığı tarafından sunulan Adli Sicil Kaydı Sorgulama hizmeti seçilerek belge edinilebilir. Belge PDF olarak indirilip istenilen yere e-postayla gönderilebilir ya da bastırılıp talep eden tarafa fiziki olarak teslim edilebilir.

Adli Sicil Kaydı Tercümesi Nerede Yaptırılır?

Yurt dışına çıkış yaparken veya vize harç ve cezalarını ödemek isterken, konsolosluklara giderken sizlerden adli scil kaydının tercümesi talep edilebilir. Yeminli ve noter onaylı adli sicil kaydı tercümesi zorunlu olan bu tür konsolosluklarda, sizlerden kesin olarak bu belge veya evrak talep edilecektir. Bunun için yeminli adli sicil kaydı tercümesi almak isteyenler aracı kurumlar ile doğrudan iletişim kurabilir dilerse yabancı dil bilen bir kişiden yardımcı olunması istenebilir.

E-Devlet Adli Sicil Kaydı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku