Findeks Kredi Notu Rengi Sarı Olması Ne Demek? Nasıl Kredi Alabilir?

Banka kredisinin onaylanması için öncelikle findeks kredi notunun yeterli rakamda olması gerekiyor. Findeks kredi notu skoru renk tonu sarı olması, bireylerin bu rengin ne anlama geldiğini ve nasıl kredi alınabilir sorusuna yanıt bulmayı doğurmakta. Bu günlerde herkesin merak ettiği Findeks rengi nedir? Ne anlama gelir? Hangi renge kredi verilmez? Findeks rengime kredi çıkar mı? sorularına cevap bulmaya çalışalım. Zira findeks düzeltme önem verilmesi gereken bankacılık işlemlerinden bir tanesidir. Hatta findeks müşteri hizmetleri numarasını da not etmenizde fayda olacaktır.

Findeks Kredi Notu Nedir?

Bankalar müşterilerine kredi kullandırırken belirli şartlar ve kriterleri eşliğinde krediyi verirler. Sonuçta banka verdiği krediyi yani parayı sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde geri almak ister, bunun içinde kredi kullandırırken belli şartlar öne sürer. Bu şartlar arasında en fazla takip ettiği şüphesiz ki, findeks kredi notu‘ dur.

Öncelikle Kredi notunun en belirleyici kriterlerin başında geldiğini belirtmek isteriz. Findeks rengi yani kredi notunuzun sarı olması yani 699 – 1499 arası olması anlamına gelir, 1200 üzeri olan kredi notlarından kredi kullanmak oldukça kolay denebilir genelde bankalar 1200 kredi notu üzeri puanları olanlara krediyi kullandırırlar. Ancak kredi not rengi sarı olmasına rağmen 1200 puanın altında olması, veya 700-1000 bandında olması kredi almayı zorlaştırmaktadır. Hatta bankalar 1000 puan altına genelde kredi kullandırmamakta dırlar. Kredi kullandırma şartları kefil, ipotek veya verilecek ciddi bir teminat ile ancak kredi kullanmak mümkün olmaktadır.

Kısacası Findeks yani kredi notu rengi sarı demek, riskli ve az riskli anlamına gelir 1200 puan üzeri olanlar az riskli, altı olanlar ise riskli kategorisinde değerlendirilmektedir. Findeks rengi sarı olanlara tavsiyemiz çok sık kedi başvurusu yapmamaları, sonuçta sürekli kredi arayışında olmak, her gördüğü krediye başvuru yapmak, hele ki başvurularınız reddediliyorsa, kredi notunuzu hızla aşağı çeker.

Findeks Kredi Notu Güncelleme

Eğer takipte borcunuz yoksa, renginiz de sarı ise size tavsiyemiz küçük tutarlarda krediye başvurmanız ve kısa vadeler olması size kredinin çıkmasına yardımcı olacaktır. Kredi notunun güncellemesi bankalara göre değişkenlik göstermekte. Eğer bir bankada kredi borcunuzu bitirmiş iseniz banka şubesine giderek, kredi borcunu kapattırdığına dair faksın BBDK’ya gönderilmesini talep edin!!!

Kırmızı(puanı 0-699 arası) Çok Riskli Kredi kullanamazlar

Kredi notu sarı (699-1499 arası) Riskli ve Az Riskli belli şartlar sağlanırsa kredi kullanabilirler

Kredi notu yeşil (1499-1900 arası) Genelde en rahat kredi kullananlar bu aralıkta dır.

Kredi notu her şartta önemli bir kriter olduğunu hatırlatarak, yinede kredi için tek başına bazen etken değildir kredi notunuz düşük dahi olsa bankaya vereceğiniz ciddi bir teminat ile yine de kredi kullanma şansınız vardır, örneğin kredi puanınız 800 olsa dahi 20.000 TL ihtiyaç kredisi için mesel evinizi arsanız gibi yüksek değerli bir ipotek vermeniz halinde kredi almanız mümkündür.

Son kez tekrar edelim, krediniz çıkmıyorsa kesinlikle sık sık kredi başvurusu yapmayın, küçük meblağlarda kredi talep edin mesela 5000 TL alın 12 vade yapın düzenli ödeyin, kredi kartınızı aksatmadan ödeyin, bunlar kredi notunuzu yükseltir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku