Pandemide Gelirlerini Katla! Girişimci İş Fikirleri 2023

Girişimci iş fikirleri 2023 yılında pandemi salgını sayesinde daha da ön plana çıkıyor. Pandemide gelirlerini katlamak isteyenler, bu iş fikirlerine odaklanmalı. Pandemi döneminde artan işsizlik ve çarkın dönmemesi nedeni ile çoğu girişimci, pandemiyi fırsata çevirip gelirlerini katlayarak daha fazla para kazandı. Covid 19 salgını, delta varyantı derken, girişimci fikirleri 2023 sayesinde işler hem daha fazla oluyor hem de gelirler tavan yapıyor! Peki ne tür işler rağbet gördü? Pandemi fırsata çeviren şirketler hangileri? İşte merakla beklenen o girişimci fikirleri;

Pandemiyi fırsata çevirecek iş fikirleri 2023

Pandemiyi fırsata çevirecek iş fikirleri internet üzerinden planlanan girişimlerin devreye girmesi ile hızla artış göstermiştir. Çünkü karantina nedeniyle herkes evde kalıyor ve zamanını online alışveriş yaparak ya da online derslere/toplantılara katılarak geçiriyor. İş fikirleri bu nedenle girişimciler adına daha da ön plana gelmiştir. Acaba ne iş türü yapsak da, daha fazla para kazanabiliriz diyenlerin sayısı oldukça yüksektir. İşte bu noktada online işler ve işletmeler devreye giriyor. Çoğu okul, kurum ve kuruluş yüz yüze görüşmeleri çevrimiçi yapmak zorunda olması nedeni ile online iş fikirleri daha da ön planda. Peki 2023 yılında pandemiyi fırsata çevirenlerin ortak özelliği ne oldu?

  • Tüm işlerini online ortama aktaran işletmeler daha fazla popüler oldu
  • Müşteri memnuniyeti daha ön plana geldi
  • İş yerlerinin çoğu, paket servise geçmek zorunda kaldı.

Ama yeterli mi bu gibi etkinlikler ne yazık ki hala yetersiz kalıyor. Örneğin birçok okulda online eğitim sistemi hala kesintisiz ilerleyemiyor. Bildiğiniz gibi eba sistemi ilk aylarda çökmüş milyonlarca öğrenci dışarıda kalmıştı. Geçen haftalar sonrasında az da olsa eba, aktif kullanılsa da, verilen eğitim başarısı bir elin parmaklarını geçmemiştir. Ülkemiz ne yazık ki online eğitimde yetersiz kalmaktadır. Bu tür problemler üzerine bir yazılım geliştirilebilir ve yazılım konusunda girişim düşünen işletmeler, daha fazla düşünerek bu durumu kendi çıkarına çevirebilir.

Faizsiz nakit avans fırsatı

Bu dönemde alınabilecek en faydalı aksiyonlardan biri iş ağınızı oluşturmak veya mevcut iş ağınızı genişletmektir. Bunun için en etkili yöntemler arasında sosyal medya hesapları kullanmaktır. Güncel iş fırsatlarına veya istediğiniz konuda tecrübesi olan kişilere ulaşabilir, onlardan ilham alabilirsiniz. Aynı zamanda karantina nedeniyle çoğu etkinlik ve kursa katılım sağlanmadığı için online etkinliklerden bu şekilde haberdar olabilirsiniz. Ne tür işler daha ön plana çıktı pandemi döneminde? Bunlara bakarsak; Para kazanmak

  • Pazaryerinde online satışlar binlerce kat artmıştır. Bu nedenle sizlerde trendyol ve hepsiburada.com olmak üzere envanterinizdeki ürünleri buralardan satışa çıkarabilirsiniz.
  • Pandemi döneminde salgın dönemi boyunca sağlık alanları ön plana çıkmıştır. Kolonya üretimi ve maske başı çekerken, halen en fazla tercih edilenler ürünler arasında. Sizlerde bir girişimcilik adına maske, kolonya, dezenfektan üretimi yapabilirsiniz.
  • Sosyal medyanın popüler olması insanların pandemi döneminde buralarda daha fazla zaman geçirmesi demektir. Başta instagram olmak üzere reels video çekerek ürünlerin ve sayfanızın tanıtımını yaparak, kısa sürede markanız dahilindeki birçok ürünün satışını buralardan yapabilir ve kapıda ödeme sistemi ile anlık ödeme alabilirsiniz.

İnternet tabanlı girişimci iş fikirleri 2023

Günümüzde çeşitli alanlarda topluluklar oluşmaktadır. Özellikle bu süreç gençlerin ürettiklerini sunmaları için çok önemlidir. Bunun gibi toplulukların yapabileceği en iyi içerik; alanında deneyimli kişilerle iletişim kurmak ve muhatap oldukları kitleye fikirlerini sunmaktır. İnternet tabanlı iş fikirleri 2023 yılında en fazla tercih edilenlere bakıldığında sosyal medyanın daha fazla ön plana çıktığı bir yıl olmuştur. Müşteriler, almak istediği birçok ürünü gerek instagram gerekse de, pazaryeri alışveriş siteleri dediğimiz amazon.com.tr, hepsiburada.com, n11 ve trendyol.com gibi büyük mağazalardan yaptılar. Sizlerde web tabanlı bir işletme kurarak, kısa sürede dükkan içindeki malınızı sanal ortamda satışa açabilirsiniz.

  • İnternet tabanlı iş fikirlerinde pazaryerleri çok büyük öneme sahip olmuştur. Trendyol ve hepsiburada üzerinden üretebileceğiniz her türlü ürün, sizlerin kazanç sağlaması demektir.
  • Salgın döneminde insanlar, dışarıya çıkmaktan korktukları için dizi, film gibi zaman geçirmelerini sağlayan platformlardan yararlanır. Sizlerden ipTV uygulamalar yaparak google android ve iphone ios platformlardan yararlanarak, yaptığınız veya yaptırdığınız bir uygulamayı buraya ekleyerek para kazanabilirsiniz.

Girişiminiz ne hakkında olursa olsun, bunu insanlara duyurmanız gerekiyor. Sosyal medya araçları ve hesapları bu nedenlerle daha fazla öneme sahiptir. İşletmeler pandemi döneminde işlerinin daha kötü olduğunu dile getirmişlerdir. Ancak çoğu işletme ve girişimciler, bu gibi fikirler sayesinde daha hızlı büyüdükleri gibi başarılı olmuş ve çarkları daha da hızlı çevirmeyi başarmışlardır. İnsanlar evde ne kadar dizi ve film izlerse izlesinler bir noktada faydalı aktiviteler yapmak isterler. Bunun için en güzel fikirlerden biri de youtube kanalı açarak, insanları sosyal aktivitelere yönelten ve bu videolar ile para kazanmanızı sağlayacak fikirler sunabilirsiniz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku