Polsan Kimlere Kredi Veriyor? ( POLSAN NEDEN KREDİ VERMİYOR? )

Polis memurları için bankalardan ihtiyaçlarını görmediklerinde polsan kredisi ile nakit ihtiyaçlarını giderebilir. Bireyler ise polsan neden kredi vermiyor sorusuna yanıt aramakta. Zira polsan kimlere kredi veriyor en fazla merak edilenler arasında! Polis memurları ise polsan kredi nasıl çekilir, polsan kredi kaç günde sonuçlanır? Bu tarz soruların yanıtlarını öğrenmek istemekte!

Polsan Kredi Nasıl Çekilir?

Bankalar dışında kredi veren ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan memurların maaşlarında ki kesintilerle oluşmuş POLSAN’dır. Tam adı Polis Bakım ve Yardım Sandığı olan kuruluştan kimler kredi kullanabilir?

Kökeni Osmanlı zamanında dayanan kuruluş 1913 yılında Polis ile Polis İdare Memurları Tasarruf Sandığı Nizamnamesi adı ile kurulmuş ve 1998 yılında bugün ki ismini almıştır. Emniyet Müdürlüğü teşkilatında çalışan rütbeli ve rütbesiz polis memurları ile sivil memurlara hizmet veren kuruluş, ayın OYAK kuruluşu gibi üyelerinde aylık kesilen aidatlar ile üyelerine hizmet vermekte ve emekli olan üyelerine Sosyal Güvenlik Kurumu emekliliği dışında sandık emeklilik yardımında bulunmaktadır.

Polsan Ne Zaman Kredi Verecek?

Edinilen son bilgilere göre 2021 yılı başlarında polsan kredisi memurlara verilecek. Öncelikle bu kredi miktarlarına bakarsak;

POLSAN, kredi kullanmak isteyen üyelerinin çalışmış olduğu yılları esas alarak kredi miktarını belirlemiştir. POLSAN, almış olduğu yönetim kurulu kararına göre;

0-6 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin üç katı,

6-36 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin altı katı,

37-60 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin sekiz katı,

61-120 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin on katı,

21-180 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin on bir katı,

81-240 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin on iki katı

240 ay ve üzeri, aidata esas maaş veya ücretinin on üç katı

Borç vermektedir.

Polsan Kredi Nasıl Alınır?

POLSAN, üyelerine ihtiyaç kredisi dışında olağan üstü durumlarda kredi kullandırma imkânı sunmaktadır. Yangın, deprem, sel gibi afet durumlarında üyelerine maaşlarının 4 katı kadar kredi imkanı sunan POLSAN, üyesinin kendisinin veya eşi, çocuklarının ağır hastalıkları neticesinde de kredi imkanı sunmaktadır. Yine POLSAN, üyelerine bankalar gibi taşıt, konut kredi konularda da hizmet vermektedir. POLSAN, üyelerine bankalar gibi banka masrafı almaksızın kredi kullandırırken, taşıt kredilerinde de rehin sistemini kullanmamaktadır.

POLSAN, üyelerine kendi bünyesinden veya anlaşmalı olduğu bankalardan, piyasa faiz oranlarından daha avantajlı kredi kullandırmaktadır. Polis Bakım ve Yardım Sandığı tüm ortaklarına eşit davrandığı için hiçbir şekilde rütbe ve ortaklık süresi ile ilgili bir ayrım ya da öncelik yapmamaktadır. Polis Bakım ve Yardım Sandığına daha önceden üye olup üyelikten çıkmış kişilerde tekrar üye olabiliyor ve POLSAN’nın kredi ürünlerini kullanabilme şansına sahip olmaktadır.

Son olarak, POLSAN’nın konut kredisinden faydalanabilmek için üyelerin ez 3 yıllık üye olma zorunluğu bulunmaktadır. POLSAN, kredi başvurusu için POLSAN’nın resmin internet sitesinden giriş yapılarak kredi talebinde bulunabilinir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku