Halkbank Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar? Kredi Onay Süreci

Halkbank konut kredisi başvurusu yapanlar kredi onay süreci hakkında kredinin kaç günde çıkar sorusuna yanıt arayabilir.

Halkbank konut kredisi başvurusu yapanlar kredi onay süreci hakkında kredinin kaç günde çıkar sorusuna yanıt arayabilir. Bireyler konut kredisi kaç günde sonuçlanır sorusuna yanıt arayabilir. Zira başvurunun ardından halkbank kredi onay süreci işlemi başlar. Müşteriler konut kredisi çekmek isteyen veya başvuranların karşılaştığı durum olan ” ön onay ” hakkında bilgi vermek olacaktır.

Halkbank Konut Kredi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Konut sahibi olmak isteyenler Halkbank konut kredi başvurusu kaç günde sonuçlanır konusunu merak ediyor. Zira Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Halkbank bu konuda bireylere oldukça yardımcı oluyor. Genel olarak konut kredisi başvurusu 3 aşamadan oluşuyor. Bu aşamalar farklı durumlara göre çeşitli zaman niteliğinde sonuçlanabiliyor.

Bireyler halkbank konut kredisi sonucu kaç günde sonuçlanır, diyorsanız öncelikle sabırlı olmanız gerekiyor. Başvuru sonrasında 24 saat içinde konut kredisi sonucu, başvurusunu yaptığınız şahsın cep telefonuna mesaj olarak gelmektedir. Ön onay süreci dediğimiz bu 24 saat genelde kredi başvurusunda bulunan şahsın mali durumuna göre değerlendirme yapılıyor. Eğer daha detaylı bilgi almak istiyorsanız makaleye göz atmanız yeterli olacaktır. Makale kapsamında konut kredisiyle alakalı tüm sorularınıza cevap bulabilecek, gelecek planlarınızı belirleyebileceksiniz.

Halkbank Konut kredisi ön onay süreci nedir?

Konut kredisi başvurularının ilk aşaması ön onay süreci ile başlıyor. Ön onay süresinde kredi çekmek isteyen birey hakkında çeşitli bilgiler toplanıp, analiz ediliyor. Konut kredisi ön onay süreci nedir sorusuna detaylı olarak aşağıda belirtilen etkenler çerçevesinde cevap bulabilirsiniz:

 1. Genel olarak ön onay süresinde kredi çekmek isteyen birey hakkında araştırılan bilgiler bunlardır:
  • Bireyin gelir durumu nasıl? Sabit geliri var mı?
  • Bireyin eski kredi kullanımlarındaki ödeme süreçleri.
  • Son olarak kredi başvurusu yapan bireyin risk profili belirlenir.

Yukarıdaki bilgilerden ziyade konut kredisi ön onay kaç gün sürer sorusunu 1-3 gün arası olarak cevaplandırabiliriz. Bireyler her hangi bir bankadan konut kredisi başvurusu yaparken, bankaların çoğu başvuruyu yapan şahıs için konut kredisi değerlendirme kriterleri aşamasından geçirmektedir. Eğer ki, bireyler bu kriterleri karşılamazsa başvurunuz olumsuz sonuçlanır.

Halkbank Konut kredisi onay süreci

Konut kredisi onay süreci ön onay sürecinden sonra da devam eder. Ön onay süreci bittikten sonra evin gerekli bilgileri alınması için eksper belirlenir. Eksper genel olarak aşağıda belirtilen bilgileri kesinleştirmekle yükümlüdür. Bu bilgiler:

 • Evin lokasyonu
 • Binanın yaşı
 • İmar durumu
 • Ev üzerinde ipotek bulunup bulunmadığı
 • Ulaşım kolaylığı
 • Fiziki ve teknik altyapısı

Yukarıdaki etkenleri belirledikten sonra eksper evin tam olarak ne kadar bedele satılacağını belirleyip, işlemi sonlandırır. Genel olarak banka eksperin belirlediği tutarın %90-ini kredi olarak sunar. Geri kalan kısmı birey ödemekle yükümlüdür. Bireyler halkbank kredi ön başvurusu olumlu sonuçlanırsa belirli süre dahilinde başvurması yani işlemleri tamamlaması gerekmektedir. Öte yandan onaylanan kredi kaç gün geçerli, diyorsanız sadece 5 gün geçerlidir.

Halkbank Ev kredisi kaç günde sonuçlanır?

Ön onay ve eksper işlemleri bittikten sonra gerekli diğer işlemler için tapu dairesine başvurulur. Bu işlemler çerçevesinde ev kredisi kaç günde sonuçlanır sorusunu minimum 3 maksimum 14 gün olarak cevaplayabiliriz. Bu durum bankanın çalışma şekline de değişkenlik gösterebilir. Zira bazı bankalar ön onay süreçlerini gereğinden fazla uzatarak işlemleri 1 aya kadar uzatabiliyor.

Şahıslar halkbank ev kredisi aşamasında dikkat etmesi gereken bir kaç husus olduğunu unutmamalıdır. Halkbank kredi ne zaman sonuçlanır, aşamasında başvurunun ardından ön onay alanlar, 24 saat içinde ilgili şubeye yeniden giderek eksik evraklarını tamamlamaları gerekmektedir. Genel olarak yukarıda belirtilen bilgiler kapsamında çoğu banka gibi Halkbank da aynı işlemleri gerçekleştiriyor. Fakat diğer bankalardan farklı olarak Halkbank ön onay sürecini maksimum 3 gün olarak belirliyor. Bu etkenler kapsamında Halkbank kredi kaç günde çıkar sorusu 3-10 gün arası cevaplanabilir.

Halkbank konut kredisi çekenlerin yorumları

Konut kredisi çekenlerin olumsuz yorumları genel olarak son aşamada banka tarafından istenen belgeler ile alakalı oluyor. Zira çeşitli sigorta yaptırılmasını talep eden bankalar sigorta fazlalığı ile bireyleri yorabiliyor. Bunun dışında bireyler kira öder gibi ev sahibi oldukları için herhangi bir olumsuz süreçle karşılaşmıyor. Ayrıca tavsiye niteliğinde olan yorumları da baz alırsak aşağıda belirtilen bilgileri uygulayabiliriz:

 • Ön onay sürecinde başvurunun olumlu sonuçlanması için en çok dikkat edilen husus bireyin gelir durumudur. Bu hususu olabildiğince krediye yakın tutmanız başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına olanak sağlayacaktır.
 • Tapu işlemlerine hızlı geçilebilmesi için eksper ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamanız gerekiyor.
 • Başvuru sürecinin gereksiz derecede uzamaması için ise genel olarak krediye öncelik veren bankaları tercih etmeniz gerekiyor.

Acil para lazım yazısı altında artık tüm işlemlerinizi hızlı ve güvenli biçimde gerçekleştirebileceksiniz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku