Konut Kredisi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? (HEMEN SORGULA)

Konut kredisi başvurusunda bulunan bireyler, eve eksper geldikten kaç gün sonra kredi çıkar sorusuna yanıt arayabilir. Banka konut kredisi başvurusu ne zaman sonuçlanır en fazla merak edilenler arasında. Zira bu krediden gelecek olan para ile konut satın alınabilecek belki de uygun gördüğü daireyi çok ucuza kapatmış olacaklar.

Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüketiciler belli dönemlerde nakit sıkıntısı yaşarlar. Nakit sıkıntısının en çok yaşandığı dönem ise konut, araç, arsa gibi yüksek meblağlı alışverişlerde olmaktadır. Banka ile işlem yapan her insan kredi çekmek için başvuru yapabilir. Bankalar bu başvuruları belli şartlara yani kriterlere göre değerlendirir. Bu kriterlerin en başında ödeme problemi gelir. Banka ödeme konusunda sıkıntılı olan müşteriler ile çalışmak istemez. Banka konut kredi vereceği zaman müşterisinin sicil notuna bakar. Sicilinde sorun yok ise düzenli bir geliri var ise kredi verir.

Tüketici konut kredisi almak için her türlü şartları yerine getirdikten sonra kredi başvuru sonucunu öğrenme aşamasındadır. Her bankanın kendine göre konut kredi başvuru sonucu sorgulama biçimi vardır. Konut kredisi başvurusu yapmak isteyenler, tapuyu aldıktan sonra en uygun konut kredisi veren bankalar ile iletişime geçerek faiz oranı ve vade seçenekleri üzerinden ödeme durumlarına göre kredi başvurusu yapabilirler. Tapusu olmayan hiçbir konuta, konut kredisi bankalar vermemektedir.

Konut Kredisi Başvuru Sorgula Öğrenme

Aşağıdaki bankalar üzerinden konut kredisi başvurusunda bulunan bireyler, hızlı bir şekilde konut kredisinin onaylanıp, onaylanmadığına bakabilir. En hızlı yöntem ise bankaların müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. Ancak günümüz şartlarında banka şubelerine giderek de bu işlemleri hızlı bir şekilde yapmak mümkün!

Vakıfbank: www.vakıfbank.com.tr web adresine giriş yaptıktan sonra Bireysel yazan alan tercih edilir. Bundan sonraki alanlar aşamalı doldurulduktan sonra kredi bölümünde görülür. TC kimlik numarası ile vakıfbank şubelerinden öğrenilebilir.0850 222 0 724 numaralı müşteri hizmetlerinden öğrenilebilir. Cep telefonundan kredi başvuru numarası 5724’e mesaj atılarak öğrenilir.

Denizbank: Denizbank da konut kredisi için gerekli şartlar sağlanıp, başvuru yapıldıktan sonra sonuç için beklenir. Denizbank şubelerinden öğrenilebilir. Telefon bankacılığı ile öğrenilebilir.(444 0 800) Denizbank konut kredi sonucunu SMS yolu ile de müşterisine bildirmektedir.

Yapıkredi Bankası: Yapı kredi bankasına yapılan konut kredi başvurusunun sonucu internet bankacılığından öğrenilebildiği gibi müşteri hizmetleri aracılığı ile de sorgulanabilir. Tüketiciye en yakın Yapıkredi Şubesi’nden de öğrenilebilir.

İşbankası: Konut kredi sonucu sorgulama da tüketici en yakın İş Bankası şubesine giderek TC Kimlik numarası ile sorgula yaptığı zaman öğrenebilir. Müşteri hizmetleri kanalı ile de konut kredi başvuru sonucunu araştırılabilir.

Halkbankası: Faiz oranı ve ödeme koşulları en uygun olan bankalar arasındadır. Banka şubelerinden öğrenilebildiği gibi telefon(444 04 00) yoluyla da sorgulanabilir. Müşterinin yapması gereken tek işlem müşteri hizmet numarasını vermektir.

QNB Finansbank: Finansbank’a konut kredisi başvurusu yapıldıktan sonra konut kredisi sonucunu öğrenmek için banka şubesine gidildiği gibi müşteri hizmetleri de aranabilir. 0850 222 09 00 nolu müşteri numarası aranarak konut kredi ile ilgili bilgi öğrenilebilir.

Konut kredisi diğer adı ile mortgage olarak adlandırılabilir. Yabancı bir kelime olan mortgage, Avrupa ülkelerinde banka kredileri arasında gösterilir. Sizlerde mortgage kredisi nedir, nasıl alınır sorusuna yanıt arıyorsanız buradan bilgi alabilirsiniz. Konut kredi başvurularında müşteri kredi alınan banka ile çalışıyor ise daha kısa zamanda sonucu öğrenmektedir. Genel olarak bankalar müşterilerine 48 saat içerisinde dönmektedirler.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku