2021 İşsizlik Maaşı İçin Nereye Başvurulur?

İşsiz kalan bireyler, devletin vermiş olduğu işsizlik maaşı (parası) için şartların neler olduğunu ve nereye başvuracağını tam olarak bilmeyebilir. Bu durumda aşağıdaki yönergelere göre giderek kolaylıkla işsizlik parası alabilir belirli süre dahilinde!

İşsizlik Maaşı 2021

Para en önemli değişim aracıdır. Günümüzde parasız bir iş yapmak mümkün değildir. Para olmadan yaşamak hayatımızı devam ettirmek ne yazık ki hiç mümkün olmayacaktır. Hayatımıza devam ettirmemiz için ve yaşamak için mutlaka paramız olması gerekmekte ve harcamalarımızı da bu para dahilinde planlı şekilde yürütmemiz gerekecektir. İnsanlar işte bu yüzden çalışmaktadır, daha iyi bir yaşama sahip olmak, ideallerini gerçekleştirmek ve hayattan istediği sonuçları elde etmek için çalışan insanlar bazen bazı sebeplerden dolayı haksız yere işsiz kalabilirler. Haksız yere işsiz kalan kişileri neyse ki son yıllarda devlet işsizlik ödemesi adı altında belli bir süre ile geçerli olmak şartı ile en az 6 ay en fazla 10 ay süre ile işsizlik ödeneği vermektedir. İşsizlik ödeneğini alabilmek için bir takım şartlar vardır. Bu şartların en başında işsiz kalan kişinin kendi isteği dışında işsiz kalmış olması şartı aranmaktadır. Kişi kendi isteğinin dışında işsiz kalmış olması lazımdır, aksi halde işsizlik ödeneği almaya hak kazanamaz.

İşsiz kalmak tüm ekonomik durumunun kötüleşeceği fikrine düşmemeniz gerekiyor. Zira işsiz kalan her bireyden %70 oranında hemen aynı gün iş bulabiliyor. Bu durumda yapılması gereken işsiz kalmadan önce ikinci bir iş türünü de vakti zamanında yapmanız gerekmekte.

İşsizlik Maaşı Başvuru Yöntemi

Bu parayı veya diğer adı ile işsizlik parasını almak isteyenler nereden başlayacaklarını bilmedikleri için aşağıdaki yönergeleri izleyerek, kısa sürede işsizlik parası alabilir. İşsizlik maaşı alabilmek için işsiz kaldıktan sonra 1 ay süre içinde İŞKUR’a bizzat giderek ya da internet üzerinden e devlet aracılığı ile formu doldurmak yeterli olacaktır. İnternet üzerinden yapılan başvurular kolay ve zahmetsiz olması pek çok kişiyi bu şekilde başvuru yapmaya yönlendirmektedir. Kişiler başvuru yaptıktan sonra herhangi bir suç işlemeden ve gerekli prim gün sayısını doldurduktan sonra işten ayrılmaları halinde kısa süre içinde işsizlik ödemesi almaya hak kazanacaklardır. Bu ödemeleri her ayın beşinci gününde PTT aracılığı ile kolay şekilde alınabilecektir. PTT den işsizlik ödemesi almak için en yakın PTT şubelerine gidilerek üzerinde TC kimlik numaranız yazan kimliğiniz ile başvurulması yeterli olacaktır.

İşsiz kalmak aslında zor bir dönemeçtir diyebiliriz ancak insan oğlu istediği anda, ekmeğini taşta çıkarır sözünün doğruluğunu sunabiliriz. Atanamayan on binlerce öğretmenin olduğu ülkemizde, bu insanlar peki ne yapıyor? Tabi ki, farklı iş alanlarında çalışıyor ve geçimini sağlıyor. Sizlerde farklı bir iş türüne yönelerek, var olan pozisyonunu koruyabilirsin ekonomik açıdan!

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku