Kosgeb’den Ekonomik Destek Nasıl Alabilirim?

Kosgeb desteklerinden en önemlisi ekonomik destek paketi olup, nakit para alarak hayal edilen işi kurmak mümkün! Bireyler kosgeb kredisi nasıl alınır sorusuna yanıt arayabilir zira bilinçsizce hareket edildiğinde bu parayı alamayanların sayısı oldukça yüksektir. İşi kuralına göre oynadığınızda ekonomik desteğin yanında makine ve teçhizat yardımı da beraberinde gelmekte!

KOBİ olarak KOSGEB kredi faiz desteğinden yararlanmak istiyorsanız öncelikle kredi başvurusu yapmalı ve sonra KOSGEB’e başvuru yapmalısınız. Ancak unutmamanız gereken bazı hususlar mevcuttur. Bunlardan biri aldığınız kredinin 48 aylık vade ile alınmış olmasıdır. Ayrıca KOSGEB tarafından verilen kredi faiz desteği tek işletme için en fazla 300.000 TL’dir. Daha fazla destek almanız mümkün olmamaktadır. KOSGEB kredi faiz desteği programına katılarak hem destek alabilir hem de işletmenizin büyümesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede yurt dışına ihraç yapmaya başlamanız dahi söz konusu olabilir.

Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır 2021

KOSGEB kredi faiz desteği programı KOSGEB tarafından 2003 yılından beri KOBİ’lere verilen bir destek programıdır. Kredi faiz desteği ile ilgili ayrıntılı bilgi yazımızda.

KOSGEB kredi faiz desteği programı KOBİ’lere çok yararlı bir programdır. Bu program sayesinde KOBİ’ler bankadan kredi aldıklarında kredinin faizini ödemezler. Ancak bunun için KOBİ’lerin KOSGEB’e başvurması ve KOSGEB’in aradığı koşulları sağlamaları şarttır.

KOSGEB kredi faiz desteği programına katılan ve bu programdan yararlanarak destek alan KOBİ statüsündeki işletmeler bu sayede uluslararası çapta işletmelerle rekabet edebilmekte ve üretimlerini artırmaktadırlar. Ayrıca bu işletmeler hem üretim kalitelerini hem de üretim standartlarını artırabilmektedir. Bu son derece önemli bir unsurdur. Destek alan işletmeler her açıdan kârlı çıkmaktadırlar.

Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB kredi faiz desteği programından yararlanmak için işletme sorumlusu kişinin beyannamesini ve tüm evraklarını eksiksiz şekilde kaşesi ile birlikte KOSGEB il ya da ilçe müdürlüğüne teslim etmesi gerekmektedir. KOSGEB 2017 yılında da bu desteği KOBİ’lere vermeye devam etmektedir. Bu yılki başvurular 9 Nisan 2017’de başlayacak ve 28 Nisan 2017’ye kadar devam edecektir. KOBİ’lerin başvurularını son güne bırakmamaları gerekmektedir.

KOSGEB kredi faiz desteği programı kapsamında faiz desteği verilen krediler belirlidir. Yani her krediye faiz desteği verilmemektedir. Ancak yatırım, sermaye ve ihracat kredilerine destek verilmektedir. KOBİ’ler isterlerse sermaye amaçlı ya da yatırım amaçlı kredi alabilirler. Ayrıca ihracat yapmak amacıyla da kredi kullanmaları mümkündür. Bu kredileri Türkiye’de faaliyet gösteren kamu bankaları, özel bankalar ya da katılım bankalarından alabilirler.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku