Özürlü Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar 2023 DÜŞÜK FAİZ

Bir çok birey nakit ihtiyaçlarını kredi ile kapatmak istiyor. 2023 yılı engelli maaşına kredi veren bankaları görünce hemen herkes bu kredi paketinden yararlanmak isteyecektir. Kredi başvurularında engelli maaşına göre kredi miktarı değişkenlik gösterebilir. Günümüz şartlarında ihtiyaç kredisi için düşük faiz oranı sunuluyor. Ancak daha düşük faizli nakit kredi isteyenler, bankalarda bulunan taksitli nakit avans hizmetinden yararlanabilir.

Engelli maaşına kredi veren bankalar

Bankalar her kesimden müşterileri için çeşitli ürünlerle hizmet verirler. Düzenli bir geliri olan ve bu geliri belgeleyebilen her müşteri bankanın diğer şartlarını yerine getirebildiği takdirde kredi kullanabilir. Fakat bazı özel durumlarda alınan maaş süreklilik arz etmiyorsa ve diğer ay geleceğinin bir garantisi yoksa bu durumda kredi alamazsınız. İŞKUR maaşı alan evde bakım maaşı alan kişiler buna örnek gösterilebilir.

Bankalar engelli müşterileri için ihtiyaç kredisi kullandırabilir. Engelli maaşı alan müşteriler bankalara kredi kullanma talebinde bulunarak düzenli gelirleri ölçüsünde kredi kullanabilirler. Müşterinin engelli maaşı alması kredi kullanması durumunu etkilemez. Ayrıca müşterinin engelli olması bankalar nezdinde kendisine bir dezavantaj yaratmaz.

Kredi puanı yüksek olan engelli müşteriler, kredilerini bankaların talep ettiği diğer şartları yerine getirmeleri durumunda rahatlıkla kullanabilir. Engelli müşterinin kredi puanı sınırda ya da düşükse ilk tercih olarak maaş müşterisi olduğu bankayı tercih etmelidir. İkinci tercih olarak ise teminat (kefil ya da ipoteğe konu olabilecek araç, ev, arsa ) göstererek kredi kullanabilir.

Bu durum önceden bankalar için sorun teşkil ederken şimdi birçok banka Özürlü Maaşlarına da kredi vermektedir. Müşteri özellikle engelli maaşına kredi veren bir banka tercih etmek istiyorsa Garanti Bankası ve Akbank gibi özel bankaların engelli maaşı alan müşterilerine özel kredi seçenekleri ve vadelerini de tercihleri doğrultusunda değerlendirebilir. Bir diğer banka Denizbank’ta kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Engelli maaşına kredi imkanı 2023

Bildiğiniz gibi ülkemizde bir çok alanda girişimler devlet tarafından desteklenmektedir. Özellikle bireylerin borçları olduklarında devlet üzerine düşen görevi ara sıra yapmakta. Bunlardan biri de kredi kartı borçlarının faiz üzerinden sıfırlanması diyebiliriz. Yine son günlerde çıkan kredi kartı borcu yapılandırma şeklinde bir takım kampanyaları duymuşsunuzdur, hali ile kredi kartı borcu olanlara devlet bankalar aracılığı mevcut borçlarından kurtaran, kredi paketi sundu.

Başta ziraat bankası birleştiren ihtiyaç kredisi olmak üzere diğer bankalardan da kredi kampanyaları devreye alınarak müşteri çekme yarışına girildi. Eğer ki, sizlerin de kredi kartı borcu var ise 2022 yılı sonuna kadar mevcut borçlarınızı bu kredi sayesinde kapatabilir ve sadece ziraat bankasına borçlu kalabilirsiniz.

KOSGEB ENGELLİ DESTEKLERİ

Diğer bir banka ise vakıfbank bireysel kredi kartı borcu yapılandırma kampanyası sunarak, müşterilerin sadece kendilerine borçlu olacağını duyurdu. Bu sayede kredi faiz oranları %1.10 ile %1.20 olmakla beraber kredi vade süresi 12 ay ile 60 ay arasında değişmekte. Sizlerde mevcut borç durumuna göre vakıfbank kredi kartı borcu yapılandırma başvurusu yaparak, çok düşük faiz oranları dahilinde uzun vadede bankaya borçlanarak, kredi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Engellilere Faizsiz Kredi 2023

Engellilere faizsiz kredi imkanı sunan bankalar arasında gösterilen ziraat bankası, 2023 yılına yeniden gündemde olmaya devam edecek gibi. Söz konusu hayata tutunmaya çalışan ve yapacakları işler ile kendi yoluna başarılı adım atmayı düşünen engellilere destek kampanyaları arasında ziraat bankası da bulunuyor.

Engelli destek kredisi adı altında sunulan ziraat bankası ihtiyaç kredisi kampanyasında düşük faiz oranlarının yanında ilk yıl geri ödemesiz, sonraki taksitler ise 6 ayda bir olacak şekilde taksitlendirme imkanı sunuyor. Engellilere kredi veren bankalar arasında başta devlet bankaları olmak üzere (vakıfbank, ziraat ve halk bankası) diğer bankalar da destek kredisi kampanyası başlatmıştır. Yapıkredi bankası ile 2023 yılında emekliye promosyon aracılığı ile binlerce TL dağıtmaya başladı.

Bireyler bu durumda başvurmak istediklerinde engelli kredisi şartlarını okumalı ve buna göre bir karar vermelidir. İş sahibi olacaklar için bulunmaz bir fırsat olan, engellilere faizsiz kredi kampanyaları bu yılda rekorlar kıracağa benziyor. Engellilere yönelik sosyal devlet destekleme amacı ile birçok faal ekinlik düzenleniyor. Gerek maddi gerekse de manevi destek açısından ekonomik şartlarda zor durumda kalmamaları için bankalar, bu vatandaşlara daha fazla destek olmak istemekte.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku