Yasal Takip Kaldırma 2024 Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi yasal takip süresi dahilinde olan emekliler, yasal takipte olanlara kredi veren bankalar 2024 yılında olacak mı yasal takip kaldırma sorusuna yanıt arayabilir. Zira bu süre bitmeden yasal takip kredi çekme işlemleri sanıldığı kadar kolay olmamakta. Sicilim bozuk kredi çekemiyorum, alamıyorum diyenlerin sayısı günden güne bu nedenle artmaktadır.

Kredi Kartı Yasal Takip Kaldırma

Kredi kartı borcundan dolayı banka ile yasal takibe geçenlerin sayısı oldukça yüksek. Sadece asgari ücreti ödemek bu sorunun oluşmasını engellerken, çoğu birey kartın asgarisini dahi ödemeyerek, kendi geleceklerine zarar verdiklerinden bihaberdir. Kredi kartı yasal takip kaldırmak isteyenler, ilgili bankanın şubesine giderek kart borcunu yapılandırmalıdır. Böylece sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Pandemi sonucu insanların çoğu zararlarından dolayı sicilim bozuk kredi almak istiyorum diye banka araştırmaları yapıyor. Pandemiden önce bankaların imkânsız diye nitelendirdiği bu durum artık biraz hafiflemiştir. Zira Pandemi sebebiyle birden fazla kişi kredi ödemelerini geciktirmiş, sicillerinin bozulmasına olanak sağlamıştır. Bunun sonucu olarak mağduriyet fazlalığı nedeniyle bankalar bireylere yardım etmeye karar vermiştir.

Fakat bu hizmeti sunan bankalar sayıca fazla olmamaktan ziyade hizmeti bazı hususlar çerçevesinde gerçekleştiriyor. Zira bu bankalar bireye ihtiyaç kredisini sicil bozukluğunun niteliği kapsamında sunuyor. Şayet birey büyük kapsamda kredileri ödememişse ihtiyaç kredisi olarak cüzi rakam alabilecektir. Bu bilgilerden ziyade makale kapsamında Kara listedeki kişilere ve yasal takipte olan emeklilere kredi veren bankalar da belirtilecektir.

Yasal Takipte Olan Emekliye Kredi

Emekli birey bankaya olan borcunu tamamen ödedikten sonra herhangi bir bekleme yapmadan anında kredi çekebilmektedir. Yasal takipte olan emekliye kredi veren bankalar sadece bireyin borcunu yatırması şartıyla mümkün olmaktadır. Aşağıda belirtilen bu bankalar eşliğinde siz de kredi çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. şokta worldpuan geçerli mi?

 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • İş bankası
 • Vakıfbank
 • Akbank

Emeklilerin çoğunluğu yasal takibe takılabiliyor. Gerek yaş gerekse de mali durumundan dolayı çoğu banka, emeklilere kredi kampanyaları düzenlerken, faiz oranını artırmakla beraber düşük limitli kredi ve kredi kartı imkanı vermektedir. Bunun nedenleri arasında emeklilerin yaş kısıtlamasına takılması yani 60 yaş üzerine verilen kredilerin, geri dönüşümün olumsuz sonuçlanmasından dolayı. Ayrıca emeklilerin aldığı maaş tutarının, verilecek olan kredi tutarı ile yetersiz kalması nedenler arasında. Emekli maaşının kaç katına kadar kredi alabilirim, diyorsanız en yakın banka şubesine giderek bu sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2024

Yukarıda belirtilen etkenlerin dışında sicili bozuk olan şahısların bireysel olarak kredi almaları imkânsız değildir. Bunun için her şeyden önce profesyonel danışmana ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat bu durum danışman olmadan da halledilebilir. Türkiye genelinde herhangi bir evrak veya kefil olmadan kolayca kredi alabileceğiniz tek banka bulunmaktadır.

Sicilim bozuk kredi almak istiyorum diyenlerin başvurduğu bu banka QNB Finansbank’ın yan dalı olan Enpara.com internet bankacılığıdır. Bozuk siciliniz kapsamında Enpara-dan hızlıca kredi çekebilmek için sadece 900 kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir. Bu durumdan ziyade de kredi işlemi gerçekleştirebileceğiniz bu banka işlemlerini uygulama üzerinden gerçekleştirmektedir.

Sicilimin bozukluğu kapsamında kredi almak istiyorum ama banka bulamıyorum diyenlerin ipotekle başvurabileceği diğer bankalar aşağıda belirtilmiştir:

 • Garanti Bbva
 • Yapı Kredi
 • Kuveyt Türk
 • Vakıf Katılım
 • Aktif bank

Artık sicilim bozuk kredi almak istiyorum diye araştırma yapmanıza gerek kalmayacaktır. Belirtilen bilgiler eşliğinde ihtiyacınızı kolayca giderebileceksiniz.

Kara Listede Olanlara Kredi İmkanı Tanıyan Bankalar 2024

Kara liste, bankaya borcu olan şahısların ödemelerini geciktirmeleri sonucu bankanın avukat vasıtasıyla yasal işlemler gerçekleştirdiği zaman oluşturulur. Bu listede olan şahıslara bankalar herhangi bir kredi kartı veya kredi imkânı yaratmaz. Kredi almak için borcunuzun ödenmesi şarttır. Fakat Türkiye’de faaliyet gösteren bankalardan bazıları 2 kefil eşliğinde kara listede olan şahıslara kredi imkânı tanımaktadır.

Acil para nereden bulabilirim

Bu bankalar risk faktörünü minimuma indirgemek için krediyi 2 husus çerçevesinde sunuyor:

 1. Kredi miktarı 10000-15000 TL arası sunuluyor.
 2. Kredinin bu sefer de gecikmesi durumunda ağır yaptırımlar uygulanıyor.

Bu etkenler çerçevesinde kara listede olanlara kredi imkânı tanıyan bankalar aşağıda belirtilmiştir:

 • Odeabank
 • Ziraat bankası
 • Enpara (QNB Finansbank)
 • Denizbank
 • Fibabank

Belirtilen bilgiler dışında sicilinizin temizlenmesi için borçlarınızı ödeyip en az 5 sene beklemeniz gereklidir. En kolay kredi veren banka araştırıldığında yapıkredi ve akbank olacaktır.

Yasal Takip Sürecinde Ne Olur?

Yasal takip süreci, bir hukuki anlaşmazlığın çözümü için başlatılan resmi bir süreçtir. Genellikle, bir taraf diğerine karşı yasal bir adım atmışsa, yasal takip süreci başlamış demektir. Bu süreç, çeşitli aşamalardan oluşur ve genellikle mahkemeye başvuru ile başlar.

İlk aşamada, davacı taraf, iddialarını içeren bir dava dilekçesi sunar. Ardından, davalı taraf savunma yapar ve mahkeme süreci başlar. Taraflar arasında yapılan duruşmalar, delil toplama süreci ve uzlaşma girişimleri bu aşamada gerçekleşir. Mahkeme, delilleri değerlendirir ve nihai bir karar verir.

Yasal takip sürecinde önemli bir unsur, taraflar arasında uzlaşma sağlama çabalarıdır. Uzlaşma, mahkemeye gitmeden anlaşmazlığın çözülmesi anlamına gelir. Ancak, uzlaşma sağlanamazsa, mahkeme kararıyla sonuçlanan bir yargılama süreci gerçekleşir. Yasal takip süreci, adaletin sağlanması ve hukuki hakların korunması için önemli bir araçtır.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku