Evde Bakım Maaşı Kaç Ayda Bağlanır?

Evde bakım ücreti olarak adlandırılan bakım parası bağlanma süreleri bir çok birey tarafından merak edilmektedir. Bireyler evde bakım maaşı kaç ayda sonuçlanır veya kaç ay içinde başvurumun sonucu çıkar diye veryansın edebilirler. Haklılar da zira ülkemizde bir başvuru sonucunu öğrenmek için kaç ay bekleyenlerimiz dahi vardır. Örnek vermek gerekiyorsa, bankalardan hesap işletim adı altında kesilen bir ücreti, tüketici hakem heyetine şikayet ettiğimizde ilgili kurum minimum 6 ay içinde sonuçlanabileceğini beyan eder. Yani iş gücü ve hızları oldukça yavaş işlemektedir.

Evde Bakım Maaşı Kaç Ayda Bağlanır?

Bakım maaşı başvuruları ve bunların sonuçlarının açıklanması her ilin yoğunluğuna göre değişebiliyor. Oradaki başvuru sayıları ve SHÇEK gibi kurumlarındaki çalışanların da iş gücü bilgileri önem teşkil etmektedir.

Birçok kesim maaşların 2 veya 3 ay içinde bağlandığını dile getirseler de, buradaki asıl amacın illere göre sıralama yapıldığında nüfusu yoğun olan kentlerde bu sürecin daha uzun olduğu anlaşılmaktadır. Bu nedenle başvuru sonuçlarınızı mümkün olduğunca CİMER şikayet üzerinden dile getirerek işlemlerinizi hızlandırmanız mümkündür.

Gelen bilgilere göre bakım maaşı 7 ay içerisinde sonuçlanıyor ve sonuçlanan aya +1 ay ekledikten sonra o ay içinde maaşınızı alacaksınız. Ancak bazı illerde yukarıda açıkladığımız gibi yoğunluğa göre bu süre 3 aya kadar da inebiliyor. Geneli itibari ile süreçler 5/6 ay içinde onaylanıp maaş bağlanmaktadır. Evde bakım maaşları ortalama olarak her ayın 18 ine kadar tüm illerde yatmaktadır. Yoğunluk ve bayram tatillerine denk gelirse süreç uzayabiliyor.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku